На семінарі в центрі зайнятості
На семінарі в центрі зайнятості

Втратити роботу, дуже легко, а знайти пристойну – виявляється дуже непросто. Тому кожен повинен зрозуміти, що людина, від якої залежить Ваше працевлаштування – це Ви самі. Тому кожної миті, Ви повинні бути готовими до виконання роботи, яка називаеться «пошук роботи». Важко сказати, де Вас очікує щаслива доля. Необхідно випробувати всі можливі варіанти – один із них виявиться обов’язково успішним. Звичайно Вам знадобиться чимало терпіння, щоб знайти підходящу роботу. Головне не відчаюватися, а продовжувати активно рухатися вперед.

Перш за все, потрібно визначити для себе, яку саме роботу Ви бажаєте отримати. Від того наскільки чітко буде сформульована мета, залежить, чи запропонують Вам саме те, що Ви очікуєте. Наприклад, яку інформацію, можна винести з оголошення: «Шукаю роботу з нормальною заробітною платою». Те, що Ви повідомляєте про себе, має підтвердити, що Ви як найкраще підходите для виконання професійних обов’язків. Писати треба тільки те, що допомагає виконанню роботи, на яку Ви претендуєте.

Якомога швидше необхідно поговорити про пошук роботи з родичами, розказати всім друзям, знайомим, колишнім колегам по роботі та навчанню про те, яку роботу Ви шукаєте, та побільше інформації, яка може зацікавити роботодавця (освіта, вміння і навики, останні посади, за якими Вам приходилось працювати…). Перевагою використання такого методу є те, що більшість фірм віддають перевагу у прийомі на роботу працівників за рекоменда­цією своїх співробітників, а не будь-кого з вулиці. Мож­ливо на підприємстві чи фірмі, де вони працюють, є ва­кансія і їм потрібні працівники. Це досить перспективний, реальний шлях пошуку місця роботи. Чим більше людей будуть знати про Вашу пробле­му та запити, тим швидше вона знайде своє вирішення.

Достатньо дієвим методом пошуку роботи є щоденний перегляд засобів масової інформації. При цьому слід пам’ятати, що у пресі інформація доступна, крім Вас, ще тисячам людей. Тут важливою є швидкість реакції. Діяти необхідно швидко, щоб конкуренти Вас не випередили. Доцільно періодично розміщувати і власне оголошення про пошук роботи. Робити це треба без надмірної скромності, але і без перебільшення своїх можливостей. Писати потрібно лише про те, що допоможе виконати роботу, на яку ви претендуєте.

Неаби якої популярності останнім часом набуває пошук роботи за допомогою інтернету. Це досить перспективний, реальний шанс отримати цікаву роботу. На спеціалізованих сайтах розміщується інформація про потребу в працівниках. Квиккористовуйте по максимуму цю інформацію, телефонуйте, ведіть переговори, щодо свого працевлаштування. І обов’язково залиште своє резюме, і у Вас з’явиться шанс на успіх, адже роботодавець переглядає резюме претендентів на роботу. Та навіть якщо у Вас вдома немає доступу до глобальної мережі, Ви зможете скористатися комп’ютером вільного доступу до інтернету в будь-якому центрі зайнятості.

Безпосереднє звернення до роботодавців – один з найефективніших методів пошуку роботи, навіть якщо в момент співбесіди немає підходящої вакансії. Намагайтесь надати позитивні відомості про себе та викликати приємне враження, щоб Вас згадали, коли вакансія з’явиться. Не забудьте залишити на підприємстві зразок Вашого резюме. Знайти підприємства відповідно до Вашого профілю роботи Ви можете, наприклад, за допомогою довідників та поспортів підприємств в у профінформаційному секторі центру зайнятості.

Грамотно складене резюме – один з наймогутніших засобів самореклами на ринку праці. Добре склавши своє резюме Ви зможете упорядкувати уявлення про себе як про фахівця і про свої наміри в пошуку роботи. Це не просто корисно, а необхідно для досягнення успіху. Підготувати професійне резюме (в тому числі відео-резюме) Ви можете за допомогою досвідченого спеціаліста служби зайнятості та на семінарах з техніки пошуку роботи.

Центр зайнятості теж є одним із можливих шансів, отримати місце роботи. Перше, що треба пам’ятати, що незалежно від того, безробітний Ви чи зайнятий – в будь-якому центрі зайнятості Ви безкоштовно отримаєте всю необхідну інформацію, яка може Вам допомогти в пошуку роботи.

Якщо Ви звернетеся до державної служби зайнятості, то Ви отримаєте вільний доступ до інформації про ринок праці, професії, професійні навчальні заклади, підприємства, вільні робочі місця та вакансії… Людині варто якомога частіше перевіряти стенди з інформацією про вакансії (якщо намає змоги часто відвідувати центр зайнятості, то для пошуку роботи слід використовувати пошук роботи з адопоомгою мобільного телефону, для цього слід відправити безкоштовне смс-повідомленн на номер 730). Не забувайте, що центри зайнятості надають і інші послуги. Всі центри зайнятості володіють інформацією про вакансії в інших місцевостях та інформацією про роботу за кордоном. Регулярно проводять “Ярмарки вакансій”, “Дні відкритих дверей”, та інші заходи разом з підприємствами, де кожна людина зможе довідатись цікаву і корисну для себе інформацію. Крім того, робота служби зайнятості базується на використанні сучасних інформаційних технологій, і до уваги клієнтів пропонується:

– Інтернет-портал «Труд» (www.trud.gov.ua) – де Ви зможете ознайомитись з найбільшою в Україні базою актуальних вакансій та розмістити власне резюме;

– Для забезпечення повної інформації про посгули державної служби зайнятості працює інформаційно-довідкова багатоканальна телефонна система (дзвінки за номером 0-800-50-50-600 безкоштовні)

– Татч-скріни для надання інформаційних та консультаційних посгул шукачам роботи та роботодавцям;

– Інтернет-портал Чернігівської обласної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua/chg);

– Якщо Ви використали всі можливості, але роботу так і не занйшли, радимо звернутися за порадами до спеціалістів служби зайнятості, які проконсультують Вас, допоможуть активізувати Ваші власні зусилля та підвищити конкурентноспроможність на ринку праці.

Пам’ятайте, що задача спеціалістів центру зайнятості – ДОПОМОГТИ ВАМ В ПОШУКУ РОБОТИ.

Автор: головний спеціаліст  районного центру зайнятості Юрій Стальниченко.

Коментарі закриті.