Businessman carrying notebooksВірусні гепатити – група інфекційних захворювань, які вражають печінку людини, викликаючи в ній запальний процес. По тривалості протікання захворювання гепатити діляться на гострі, підгострі і хронічні; по тяжкості – важкі, легкі і середні. Про небезпечні хвороби розповідає Петро ВОЙЛО, лікар-епідеміолог Чернігівського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби України в Чернігівській області.

Гепатит А

Гепатит А (хвороба Боткіна) – найпоширеніша форма вірусного гепатиту. Починається з високої температури. Хвороба може тривати від тижня і до двох місяців.

Ризик заразитися існує через контакти з інфікованими людьми або приймаючи заражену їжу і воду. Гепатит А вважається хворобою брудних рук, тому часто нею хворіють діти.

Гепатит А – найбільш легке захворювання з усіх гепатитів.

Гепатит В

Може призвести до серйозних уражень печінки. Зараження вірусом гепатиту В відбувається через кров, при статевому контакті, також вірус може передаватися від матері до плоду при пологах.

Гепатит В починається з підвищення температури. Хворого турбують болі в суглобах, слабкість, нудота і блювання. Жовтяниця при гепатиті В буває рідко. Ураження печінки можуть бути дуже важкими, аж до розвитку цирозу печінки і раку.

Гепатит С

Найбільш важкий різновид гепатиту. Найчастіше цим вірусом інфікуються молоді люди та особи середнього віку. Зараження трапляється при переливанні крові або використанні нестерильного шприца. Значно рідше хвороба передається статевим шляхом та від матері до плоду.

Майже у 80% випадків гепатит С перетікає в хронічну форму, що може призвести до цирозу печінки або ракової пухлини.

Гепатит D

Відрізняється від усіх інших різновидів гепатитів тим, що його вірус не може розмножуватися в організмі самостійно. Для цього вірусу потрібен «помічник» – гепатит В. У разі, коли в організмі хворого знаходяться відразу обидва віруси, розвивається суперінфекція, а хвороба протікає в дуже важкій формі.
* * *
Збудники вірусних гепатитів можуть роками зберігатися в крові вірусоносіїв та людей, що перехворіли. Загальна профілактика вірусних гепатитів полягає в поліпшенні умов життя населення і контролі над станом водних джерел. Індивідуальна профілактика передбачає дотримання санітарно-гігієнічних норм, вживання якісної води з надійних джерел.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;We investigated temporal variation in isolation by distance patterns, genetic divergence and allelic richness along 4992 km of a linear coast along the most likely northward postglacial colonization route of eastern Canada using individual genotypes of 2087 anadromous brook charr from 59 rivers at six microsatellite markers

Just 23 seconds later, Hall gave Canada a 2 0 lead, taking a feed from Edmonton Oilers teammate Jordan Eberle from behind the net and snapping it past Endras.borse gucci outlet

In all, there are 15 players within five shots of the lead, 17 players within six shots and 23 within seven.hermes kelly
He didn’t have any excuses.mulberry uk

The highway overhead signs at around 72nd South on I 15 indicated only one lane closed at the Point.prada bag

Коментарі закриті.