gripВважається, що швидкість поширення інфекції дорівнює швидкості транспорту, на якому пересувається заражена людина, тому за нинішніх умов ( прохолоді та підвищеній вологості) збудник розповсюджується миттєво.

Наближаються Новорічні та Різдвяні свята, як діти так і дорослі в очікуванні нових знайомств ,зустрічей та розваг. В кожному колективі планується провести корпоративні вечірки, ранки, розважальні вечори, концерти, збори тощо. Такі заходи передбачають скупчення великої кількості людей серед яких можуть перебувати хворі або носії гострих респіраторних вірусних захворювань.

Слід враховувати те, що вірус вражає слизову оболонку верхніх дихальних шляхів та призводить до катаральних явищ, кашлю, чхання, що призводить до масивного попадання його в повітря, навколишні предмети і його невисока стійкість зумовлює поширення збудників лише в межах приміщення. Він може зберігатися на твердих поверхнях – до 72 годин, на м’яких поверхнях та меблях-до 24 годин, на руках -до 5 хвилин.

Соціальні опитування свідчать , що в більшості випадках хворіють діти шкільного та дошкільного віку, які в силу своєї соціальної активності частіше всього бувають джерелом інфекції, тому наголошуємо, що дотримання елементарних заходів профілактики відіграє суттєву роль у попередженні та розповсюдженні інфекції і може уберегти Вас та Ваших дітей:

– обмежте себе та своїх дітей щодо перебування в людних місцях;
– прийшовши з вулиці чи інших людних місць вимийте руки теплою водою з використанням антибактеріального мила;
– проводьте обробку рук спиртововмісними вологими серветками кожної години;
– намагайтеся не торкатися рота, очей, носа, якщо Ви перебуваєте в громадських місцях;
– уникайте рукостискань, поцілунків;
– не стійте і не сидіть поряд з людьми з ознаками респіраторних інфекцій: нежиті, кашлі, почервонілими очима тощо;
– проводьте провітрювання приміщень та вологе прибирання не рідше 1 разу на 2-ві години;
– кашляючи або чхаючи прикривайте рот хусточкою, якщо її немає-притискайте рот долонею;
– запобігайте впливу негативних погодніх факторів: тепло вдягайтеся, слідкуйте за сухістю взуття та натільної білизни, уникайте переохолодження;
– якщо відчуваєте себе хворим викликайте лікаря та залишайтесь вдома не займайтесь самолікуванням!

 З повагою,
 Завідувач Менського РЛВ
 ЧМрВ ДУ « Чернігівський ОЛЦ МОЗ України» Зеркаль Ю.А.

Коментарі закриті.