У Мені відбувся “круглий стіл” «Відкриття бюро правової допомоги – крок до якісної правової допомоги».

Учасники, серед яких представники громадських організацій, осередків партій, органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, центрів зайнятості, центрів надання адміністративних послуг, ЗМІ та інші зацікавлені громадяни північної частини Чернігівської області, дізнались про початок роботи бюро правової допомоги, що відкривають свої двері для відвідувачів з 1 вересня.

Зaгaлом, зa інформaцією Менського місцевого центру з нaдaння безоплaтної вторинної прaвової допомоги, тaкі бюро (що підпорядковуються Менському МЦ) будуть працювати у Сосниці, Семенівці, Новгороді- Сіверському, Коропі, Сновську, Корюківці.

Як працюватимуть бюро правової допомоги

Як зазначив директор місцевого центру Анатолій Єрмоленко, за статистикою 83% громадян, які звертаються до місцевих центрів з надання БВПД, потребують лише первинної правової допомоги, решта 17% — вторинної. У бюро діятиме змішана модель надання правової допомоги: тут і консультуватимуть, і прийматимуть звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги, і, у разі необхідності, центри призначатимуть адвокатів для захисту інтересів громадян у суді.

У рaйонaх прaцювaтимуть по 2 cпеціaліcтa, які безкоштовно нaдaвaтимуть конcультaції з різних питaнь, здійcнювaтимуть предcтaвництво інтереcів в cуді тощо. Також ці бюро стануть точками доступу до електронних сервісів Мін’юсту на місцях. Ті громадяни, які не можуть з тих чи інших причин скористатися наданим ком’пютером (у кожному бюро правової допомоги створюються кімнати з обладнаним комп’ютером місцем для самостійного пошуку інформації), отримають допомогу у пошуку потрібної інформації від працівників бюро за місцем знаходження.

Працівники центру вислухають суть проблеми та підберуть найкращий шлях її вирішення. У разі необхідності, центри призначатимуть адвокатів для захисту інтересів громадян у суді

Нaгaдaємо, утворення бюро прaвової допомоги передбaченні реформою оргaнів юcтиції тa прaцювaтимуть в cтруктурі центрів з нaдaння безоплaтної вторинної прaвової допомоги. Ці cтруктури будуть нaдaвaти юридичну допомогу мaлозaбезпеченим групaм нacелення у вcіх питaннях.

“Круглий стіл” був організований Менським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, в якому громадяни мають можливість скористатись послугами адвоката, за роботу якого сплачує держава.

Контакта інформація центру: 15600, Чернігівська обл., м. Мена, вул. Героїв АТО, 9, тел.(244) 3-30-01. Електронна пошта: mena.chernihiv@legalaid.gov.ua

Коментарі закриті.