Для платників ПДВ актуальним є питання, як діє порядок повернення на поточний банківський рахунок помилково або надміру перерахованих коштів на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ.

Як повідомила начальник відділу контролю за декларуванням ПДВ Головного управління ДФС у Чернігівській області Валентина Друцька, якщо у платника податку на дату подання податкової декларації з ПДВ сума коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої ним декларації, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої декларації заяву. Відповідно до поданої заяви такі кошти підлягають перерахуванню на поточний рахунок платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку. Це передбачено підпунктом «б» п. 200 прим.1. 6 ст. 200 прим.1 Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями).

Заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, є додатком 4 до податкової декларації з ПДВ. Такі норми передбачено п. 10 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966, із змінами та доповненнями. При цьому Додатки 2, 3, 4 подаються лише до декларації 0110 (п. 11 розд. Х Порядку № 966).

З метою перерахування коштів орган ДФС згідно із п. 21 прим.1 Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №569, надсилає казначейству реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку вищевказаної Заяви).

Казначейство здійснює перерахування коштів на підставі зазначеного реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Податковим кодексом України для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов’язань.

Коментарі закриті.