Ох і мріяли ми про спекотне літечко цієї холодної та морозної зими. Уявляли, як лежатимемо на пляжі, а сонце так і шкваритиме. Нарешті, допалися.

Одне діло, якщо шкіра у вас добре засмагає, – за кілька сеансів ви перетворюєтеся на мулатку-шоколадку чи Тарзана, у залежності від статі. А що робити молочношкірим? «Я не загораю, я підгораю», – часто кажуть вони. Тож як врятуватися від сонячного опіку?

Ступені бувають різні

Якщо шкіра гаряча і болить, то у вас опік першого ступеню. Поява заповнених рідиною пухирців свідчить про опік другого ступеню. Найнебезпечніші – ушкодження третього ступеню, коли шкіра покривається пухирями і стає червоною або фіолетовою, а у потерпілого починається свербіж, лихоманка, нудота і головний біль.

Врятує домашнє

Щоб полегшити страждання, можна скористатися доступними та перевіреними бабусиними засобами – сметаною та кефіром. Вони зволожують та заспокоюють шкіру, знімають почервоніння. Але добре «спрацюють» тільки натуральні продукти. Непогану дію має також яєчний білок. Завдяки протеїнам він запобігає втраті вологи, відновлює шкіру. Врятувати почервоніле обличчя допоможуть кружальця свіжого огірка.

Не радять дерматологи змащувати опіки олією, адже вона забиває пори, внаслідок чого шкіра може перегріватися. Тому замість лікувального ефекту можуть виникнути ускладнення.

Або аптечне

– Популярністю серед покупців користується серія «Біокон» через оптимальне співвідношення якості та ціни, – каже фармацевт ЗАТ «Аптека ім. В.І.Смирнова» Катерина Полях. – Люди розуміють, що попередити легше, ніж лікувати, тому купують засоби із сонячним фільтром, де захисний фактор не менший 30 – 40 одиниць. У того ж таки «Біокону» є вершки після засмаги, які добре заспокоюють шкіру і при опіках. Ми пропонуємо цілий ряд засобів на будь-який гаманець. Наприклад, спрей «Пантенол» імпортного виробництва коштує 38 грн., вітчизняний препарат – 16 грн.

Що по чім?

«Синтоміцин» – 7 грн.
«Спасатель-форте» – 17 грн.
«Олазоль» – 19 грн.
«Рятівник» – 21 грн.
«Псило-бальзам» – 36 грн.

«Облазимо» грамотно

Коли шкіра починає злущуватися, зволожуйте її лосьйонами для тіла – чим більше, тим краще, мінімум тричі на день. Доки не припинилося лущення, не користуйтеся скрабами, жорсткими губками та рушниками. Нова шкіра дуже ніжна, і її легко пошкодити. Ніколи не обдирайте відмерлу шкіру, як би сильно вам не хотілося знову стати красивими та «гладкошкірими» – це лише підсилить лущення.

«Нагодуйте» шкіру

Оскільки ультрафіолет, ушкоджуючи шкіру та глибші тканини, утворює вільні радикали, то при сонячних опіках та і взагалі при загорянні необхідно приймати антиоксиданти. Тут допоможуть зелений чай та натуральний гранатовий сік. Обидва напої містять велику кількість антиоксидантів. Речовини, що знешкоджують вільні радикали, також містяться у свіжих овочах, фруктах і ягодах, їх треба їсти щодня.

Остудіть

Змочіть обпечені сонцем ділянки шкіри холодною (але не крижаною!) водою або на 15 хвилин накладіть на них холодні компреси. Холод полегшує біль, знімає жар та набряклість шкіри. Можна скористатися аптечним аерозолем проти опіків, адже до його складу входять знеболюючі засоби.

Врятує картопля

Добре допомагає зменшити неприємні наслідки опіку маска з сирої, натертої на тертці картоплі.

Напоїть шкіру

Коли заварений зелений чай охолоне, намочіть ним чисту тканину або марлю і накладіть компрес. Чай містить речовини, що захищають шкіру від шкідливої дії ультрафіолетового проміння і зменшують запалення.

Одяг теж пропускає

Ви помиляєтесь, якщо гадаєте, що прикрили пошкоджені сонцем ділянки шкіри – і ви у безпеці. Синтетичні тканини пропускають до 15% сонячних променів. А натуральна бавовна, що захищає найкраще, пропускає до 6%. Якщо одяг намокне, через нього проходить ще 20% сонячних променів.

Збираємо аптечку на море

Що потрібно узяти на відпочинок з медикаментів, щоб проблема зі здоров’ям не стала несподіванкою?

1. Спирт, йод або зеленка.
2. Антисептичні пігулки або льодяники для горла.
3. Вушні краплі.
4. Антибіотик від циститу.
5. Протигрибкова мазь.
6. Антигістамінні пігулки.
7. Протизапальні пігулки.
8. Гормональний гель від опіків.
9. Нашатирний спирт.
10. Активоване вугілля.
11. Протидіарейний засіб.
12. Бинт, вата.

Бувальщина

Найкоротший анекдот: «Негр засмагає» я пам’ятаю ще зі свого дитинства. Найсмішніше те, що нічого смішного в ньому немає.

Є у мене знайома афроамериканка Бетті. Якось я наважилась і спитала у темношкірої красуні, чи ходить вона на пляж.

– А як же! – запевнила мене Бетті. – От тільки як довго побуду на сонці, стаю така, як мої черевики!

Чи треба казати, що гарне замшеве взуття тоді на дівчині було чисто чорне.

Коментарі закриті.