Як пережити літню спеку?
Світлана Кочубей.
З літом наша уява пов’язує, перш за все, період відпусток, відпочинок. Але спека – це та «ложка дьогтю», яка негативно впливає на різні органи й системи людини і здатна інколи навіть вкласти на лікарняне ліжко.

Перегрівання

Відомо, що зона теплового комфорту людини перебуває в діапазоні плюс 18 – 24°С. Чим вища температура навколишнього середовища, тим більше води витрачає організм через систему терморегуляції.

Разом з відчуттям спраги збільшується в’язкість крові та кардіологічний ризик: загострюється аритмія, хронічна серцево-легенева недостатність або розвивається раптова гостра серцева недостатність, підвищується ризик інфаркту, інсульту.

Печінка – найважливіший орган, відповідальний за травлення – реагує на високу температуру і перегрівання пригніченим станом її функцій. Це одне з пояснень, чому в спеку знижується апетит.

Один із органів, який найінтенсивніше «працює» влітку, – це нирки. За дуже сильної спеки і занадто сильного потовиділення, якщо організму не вистачає вологи, порушується водно-сольовий баланс.

Як допомогти організму

За порадою «Наше слово» звернулося до завідувача терапевтичного відділення районної лікарні Світлани Кочубей.

– Головна рекомендація на літо – знизити фізичні навантаження у часи сонячної активності, – каже лікар. – Намагайтеся менше користуватися кондиціонерами, пам’ятайте, що вони несуть небезпеку здоров’ю не тільки через різкі перепади температури та переохолодження, а й тому, що безкінечно «прокручують» одне і те ж повітря, в якому зростає концентрація шкідливих мікроорганізмів.

Потрібно також поступово збільшувати кількість уживаної рідини. Поступово – це до звичної кількості рідини додавати 100 – 200 мілілітрів кожні два – три дні. Солодкі газовані напої слід повністю замінити на свіжі домашні соки, морси, компоти і кваси. Пити також воду, але пересвідчившись, що вона дійсно чиста. Мінеральну – без газу і лише столову. І, звичайно ж, не вживати алкоголь, бо в такий критичний для організму момент він може навіть спровокувати смерть.

– Що ж до їжі, – радить Світлана Вла­диславівна, – то у спеку найкраще підходить рослинно-молочна дієта, що включає різноманітні овочі, фрукти, ягоди та кисломолочні продукти. До того ж, не забувайте, що харчові продукти і готові страви зберігатися повинні недовго і обов’язково в холодильнику. З меню слід виключити жирні страви, а також здобну випічку і кондитерські вироби з кремом.

І ще. В кожному домі має бути аптечка з мінімальним набором найнеобхідніших медичних препаратів: бинт, йод, зеленка, жарознижувальні і т. д. У спеку ж в аптечці обов’язково мають бути ще й нашатирний спирт, ліки від опіків. А для осіб, які вже мають певні хвороби серця, нирок, алергічні захворювання, – препарати, які лікар підбере індивідуально. Самолікування у спеку може бути особливо небезпечним.

При сонячних опіках ніколи не проколюйте пухирів, краще зверніться до лікаря. Якщо ж обгоріли легко – користуйтесь народними засобами: змажте кефіром, прикладіть сиру терту картоплю т.д.

Удар сонця

Сонячний удар виникає через сильний перегрів голови, розширення кровоносних судин і подальшого припливу крові до голови, набряк мозку. Перші ознаки такого стану – почервоніння обличчя і сильний головний біль. Потім з’являються нудота, запаморочення, потемніння в очах, блювання. Інколи хворий непритомніє.

Сонячному удару сприяють безвітряна погода, тривале перебування на сонці, вживання алкогольних напоїв і занадто рясна трапеза в спеку.

Потерпілого треба перенести в тінь і укласти горизонтально, якщо є блювання – на бік. Поїти часто – через кожні 5 – 10 хвилин трохи підсоленою прохолодною водою. На лоб і потилицю покласти вологий компрес, зробити вологе обгортання. І терміново викликати «швидку допомогу».

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Currently, electro diagnostic devices account for 12But losing tireless sparkplug Mo Jones hurts.mulberry uk

No ones going to sue you for doing a Spider Man like character, but no one is going to praise you for doing a Spider Man like character.bauletto gucci
“The hospitality arm (Citymax) has not been a very successful vertical and that showed clearly in the way coffee cafe business was being pursued.prada handbag
The title of that R classic is what it took to lead his team to the victory.michael kors outlet uk

Sandwiches, made on La PanotiQ bread, of course, come with organic, hormone free and nitrate free meat from Zoe’s Meats in Santa Rosa.mulberry bags outlet
One crossed the bridge to Davis Islands, to sleep in a six bedroom home.mcm backpack
hermes handbags outlet

Коментарі закриті.