Польський досвід кредитування фермерів: використовувати чи ні?На початку 2013 року внесено зміни до порядку передачі земельних ділянок у власність або користування. Які саме – розповів начальник відділу Держземагенства у Менському районі Владислав Кочубей.

– Владиславе Михайловичу, до чиєї компетенції відноситься розпорядження землями державної власності сільськогосподарського призначення?

– Відповідно до чинного законодавства такими земельними ділянками розпоряджаються територіальні органи Держземагенства України. У нашому регіоні – Головне управління Держземагенства у Чернігівській області.

– Як саме можна отримати ділянку у власність або користування?

– Потрібно звернутися до територіального органу Держземагенства з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою по відводу земельної ділянки. Важливо пам’ятати, що у клопотанні вказується бажаний розмір земельної ділянки, її цільове призначення, місцезнаходження та за рахунок яких угідь буде проводитись відведення.

– І це все?

– Окрім заяви, громадянин має надати наступні документи (копії): паспорт, ідентифікаційний код, диплом про вищу сільськогосподарську освіту або інший документ, що підтверджує досвід роботи у сільському господарстві (у тому випадку, якщо земельна ділянка потрібна для створення фермерського господарства), та викопіювання з кадастрової карти, де зазначатиметься бажане розташування земельної ділянки.

– Куди саме потрібно подавати заяву?

– Можна подати особисто або рекомендованим листом як до Головного управління Держземагенства у Чернігівській області, так і до відділу Держземагенства у Менському районі. Після розгляду заяви видається наказ про надання дозволу на розробку проекту землеустрою по відводу земельної ділянки.
Далі заявник укладає договір із проектною організацією на виконання робіт, пов’язаних із розробкою проекту. Погодивши його у районному відділі Держземагенства, проектну документацію подають на державну реєстрацію земельної ділянки.

Наступним кроком є подання проектної документації та заяви про затвердження проекту землеустрою по відводу земель і передачу ділянки у власність до обласного управління Держземагенства. Після перевірки, у разі відсутності зауважень видається наказ про затвердження проекту землеустрою і передачу земель у власність чи користування.

Останньою інстанцією є державний реєстратор управління юстиції у Менському районі, куди громадянин має звернутися задля отримання державної реєстрації та свідоцтва про право власності на земельну ділянку.

Коментарі закриті.