podatkЯкщо у 2012 році громадянин сплачував за своє навчання (середньо-професійне або вищу освіту) або навчання члена своєї сім’ї І-го ступеня споріднення, в такому разі він має право на податкову знижку. Це означає, що особа може повернути з бюджету суму витрачених коштів за навчання, але не більше 15 % (ставка податку).

Для отримання такої знижки необхідно протягом всього 2013 року (тобто до 31 грудня 2013 року включно) подати до ДПІ за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Бланк декларації безкоштовно можна отримати у податковій інспекції.

Обов’язкова умова для отримання податкової знижки – наявність документів, що підтверджують суми коштів сплачених за навчання. До переліку таких документів входять квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, договір з навчальним закладом, довідка про отримані у звітному році доходи, документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї І-го ступеня споріднення) тощо. Податкова знижка застосовується виключно до доходу, нарахованого як заробітна плата. Приватні підприємці, що отримали дохід від здійснення підприємницької діяльності скористатись правом на отримання податкової знижки не можуть.

Важливо знати! Якщо до кінця 2013 року платник не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2012 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Нагадуємо, що податкова знижка – це сума витрат платника податку у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) протягом звітного року, на суму яких дозволяється зменшення суми загального річного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати, одержаного за наслідками такого року (стаття 166 Податкового кодексу).

Декларації приймаються за адресою: 15600, м. Мена, вул. Леніна, 57.

Подати декларацію громадяни можуть у зручний для них спосіб: особисто відвідавши податкову, або надіславши її на адресу МДПІ поштою з повідомленням про вручення та описом про вкладення не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного терміну її подання. Декларацію також можна подати засобами телекомунікаційного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

Сектор взаємодії зі ЗМІ та громадскістю Менської МДПІ.

Коментарі закриті.