Керівництво Менського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Чернігівській області вкрай занепокоєне зростання злочинів, які здійснюються з використанням мобільного зв’язку та мережі інтернет.

Про це йдеться у повідомленні відділу поліції.

Наразі значно почастішали випадки шахрайських дій, скоєних за допомогою мобільного зв’язку (коли шахраї представляючись працівниками правоохоронних органів, пропонують родичам, перерахувати певну суму грошей з метою не притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності їх близьких осіб). У разі надходження таких повідомлень прохання негайно повідомляти органи внутрішніх справ та намагатися зв’язатися з особою, на яку вказують зловмисники.

Щоб встановити, чи дійсно ви спілкуєтеся з шахраями, достатньо запитати місце перебування затриманого, анкетні дані особи, яку затримали, та дані особи яка телефонує. Як правило під час запиті такої інформації від особи, яка телефонує, зв’язок негайно припиняється.

Також на даний час набули значного поширення злочини через інтернет при купівлі-продажу товарів, де використовуються банківські платіжні картки. На даний час в провадженні слідчого відділення Менської поліції перебуває п’ять кримінальних провадженнь за фактами заволодіння зловмисниками грошовими коштами під час купівлі товарів через інтернет.

Рекомендації: у разі замовлення товару в інтернеті сфотографуйте сторінку, з якої ви робите замовлення. По можливості встановіть повні анкетні дані особи, з якою ви проводите купівлю-продаж товару. В обов’язковому порядку при перерахуванні грошей залиште собі чек з терміналу, через який проводиться перерахування грошей.

Намагайтеся не проводити операції по перерахуванню грошей перед вихідними днями, в разі відмови надсилати товар є можливість протягом трьох днів блокувати рахунок, на який було перераховано гроші, та повернути їх.

Звертайте увагу на резюме продавця, кількість проданого ним товару, відгуки про дану особу та час її перебування на сторінці оголошень.

Є випадки, коли невідомі особи представляються працівниками банківської установи та по телефону пропонують вам підвищити ліміт кредитної карти або провести ті чи інші операції через банківські системи.

Запам’ятайте, що жоден з працівник банківської установи не має права пропонувати вам проведення будь-яких операції з вашими платіжними, кредитними картками за допомогою мобільного зв’язку. У жодному разі не надавайте номерів телефонів, якими ви користуєтеся, та кодів, які вам можуть надсилати зловмисники на ваш мобільний телефон за допомогою СМС повідомлень, щоб отримати доступ до ваших платіжних та кредитних карток.

У випадку, коли вами втрачено чи заблоковано з тих чи інших обставин ваші картки, рекомендуємо негайно звернутися до найближчого відділення банку або зателефонувати на гарячу лінію банківської установи.

Будьте уважними, не надавайте шахраям можливості заволодіти вашими коштами!

Коментарі закриті.