Депутати і працівники Менської районної ради та РДА, очільники місцевих громад Менщини відвідали Верховну Раду України. Окрім екскурсії будівлею, де народжуються закони, учасників Школи місцевого самоврядування чекали зустрічі з народними обранцями. І ще багато чого цікавого…

Київські контрасти

Зібралася добра група бажаючих побачити на власні очі роботу парламенту – більше 50 чоловік. Виїжджали раненько (о п’ятій ранку), двома автобусами.

На місці були близько дев’ятої години. Першим із тих, кого доводилося бачити лише по телевізору, зустріли Олега Тягнибока, що з портфелем у руці прямував на роботу.

До початку екскурсії був час, тож пройшлися Маріїнським парком (Верховна Рада поряд). Контрастів вистачає. Парк – чистесенький, у бетонних вазонах – осінні квіти. А поряд із будівлею Верховної Ради – Маріїнський палац, у якому ще з часів президентства Віктора Ющенка ведуться реставраційні роботи. Високий паркан, що прикриває будівельні роботи, через ворота видно бур’яни. Не дуже приваблює і розміщений через дорогу готель «Київ», що давно потребує хоча б косметичного ремонту.

Кругом багато міліції. Та, мабуть, така кількість правоохоронців виправдана. Адже зовсім недалеко знаходяться Кабінет міністрів, Адміністрація Президента, будівлі посольств і т. д.

У депутатській їдальні

Перед початком екскурсії попередили: фотографувати лише там, де дозволено, до депутатів ні з проханнями, ні з обіймами не лізти.

Сама будівля має чотири під’їзди: безпосередньо нардепи користуються другим і четвертим, ми ж заходили через перший, що призначений для журналістів.

Звичайно, на вході – перевірка документів і сумок, рамка металошукача. Дивляться, щоб не пронесли заборонених предметів, звіряють прізвища.

Потім нашу групу розділили на дві частини: одна – на екскурсію, а інша – снідати до депутатського буфету. Того самого, про який стільки говорено і писано. Що то справж­ній парламентський заклад харчування упевнилися, зустрівши на сходах Миколу Томенка із фракції ВО «Батьківщина».

Приміщення буфету не дуже велике. Депутатів було не багато, із найбільш відомих запримітив Олександра Турчинова та Сергія Пашинського, що пили чай і про щось розмовляли.

Ціни і страви – на ваш смак і розсуд, але ніяких суперделікатесів не бачив. Найдорожчі: осетер заливний із хроном (48,91 грн. за порцію) та осетер варений (майже 92 грн). Хто захоче поласувати вареним язиком – викладайте 24,45 грн., бутер­бродом з лососевою ікрою – 14,80. Зате вінегрет з грибами чи каша гарбузова з рисом обійдуться усього в шість гривень.

Зала у підвалі

Екскурсію проводила працівниця інформаційного управління Верховної Ради. Взагалі парламент розміщується аж у 15 будівлях. Ми ж були у головній, де проходять засідання парламенту.

Збудована вона у 1936 – 39 роках, має три поверхи і знаменитий купол, під яким якраз і знаходиться сесійна зала. Невеликий затишний хол, кілька крамничок із письмовим приладдям, книжками та свіжою пресою.
Центром будівлі Верховної Ради є розташована на другому поверсі сесійна зала на 1000 місць загальною площею близько 650 метрів квадратних. На третьому поверсі – фойє, з якого можна потрапити на балкон для преси. Коли ми зайшли – тривало засідання, якраз година запитань до уряду.

Побували і в чудовому приміщенні конференц-зали, яку часто можна побачити по телевізору, і котра, як виявилося, розташована у… підвальному приміщенні.

Нардепи-земляки

У комітеті з питань державного будівництва та місцевого самоврядування відбулася зустріч з народними депутатами від опозиції – Сергієм Аверченком (родом із Щорського району, а теща – з нашої Березни), Русланом Князевичем, Русланом Марцінківим (із Бобровиці) і Тетяною Слюз та комуністом Віктором Губарем (також із Чернігівщини).

Народні обранці висловили своє бачення діяльності Верховної Ради, розповіли про власні законодавчі ініціативи, роботу в комітетах. Тетяна Слюз, як колишній керівник Державного казначейства, розповіла про механізми проходження бюджетних коштів.

Чотири мільйони для Менщини

А найдовше затрималися мандрівники у Комітеті з питань фінансів та банківської діяльності, заступником голови якого є Олег Ляшко. Як відомо, Олег Валерійович обраний по одномандатному виборчому округу, до складу якого увійшов і Менський район.

Із п’яти мільйонів, обіцяних депутатом на розвиток Менщини, чотири вже надійшли. Гроші планується витратити на ремонт районного Будинку культури, заміну вікон та газифікацію у деяких школах.
– Тільки цьогоріч обов’язково освойте кошти, – наголошував нардеп. – Тоді наступного року допомогу отримають й інші населені пункти району.

Сільські голови Ушні, Локнистого, Ленінівки піднімали питання стану доріг та оренди землі великими аграрними фірмами, очільник Блистівської громади – підвідного газопроводу. Не оминули і проблему відсутності у Березні Будинку культури. Депутат районної ради Віталій Москальський прохав допомогти з ремонтом Менської дитячої музичної школи, адже наступного року вона святкуватиме 50-річчя.


Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова.


Вертолітний майданчик поблизу Верховної Ради.І таке сусідство буває…

Коментарі закриті.