Агрономічною службою області встановлено постійний моніторинг стану зимівлі озимих культур, які на сьогодні знаходяться у стані зимового спокою.

Про це повідомляє “Час Чернігівський”.

З посіяних під урожай 2018 року 213,6 тис. га озимих колосових культур на зерно (з них: пшениці – 188,8 тис. га, жита – 24,3 тис. га та озимого ячменю – 0,5 тис. га) – майже 85% мають добрий та задовільний стан, 15% знаходяться в слабкому та зрідженому стані. З 38,4 тис. га озимого ріпаку – 88% в доброму та задовільному стані, решта 12% – слабкому та зрідженому.

Загалом під урожай 2018 року, відповідно заключних даних, посів озимих культур на зерно та зелений корм, включаючи озимий ріпак, було проведено на рівні попереднього року – майже 254 тис. га. Перезимівля проходить добре, загрози щодо загибелі посівів відсутні, але подальший стан озимини буде значною мірою залежати від сприятливості погодних умов під час перезимівлі.

До речі, мінімальна температура ґрунту до сьогодні на глибині залягання вузла кущіння озимих знижувалась до 1-3º морозу і не була загрозливою для перезимівлі рослин, а розрахункова критична температура вимерзання рослин у фазі 3-й листок – кущіння складає 12-14º морозу.

Коментарі закриті.