Про те, як на його думку подає інформацію «Менщина», і як Трегубенко, пише один з двох власників інтернет видання «Менщина» Віктор Захарченко:

«А ключевая наша разница в том, что мы оперируем фактами (которые конечно выбираем субъективно), а вы оперируете оценочными суждениями (субъективность раз) по выбранным вами (субъективность два) фактам».

Добре, давайте розбиратися. Що має значення для визначення поведінки людини – факти чи судження? Звісно, судження. Чому? Бо як тільки якась інформація потрапила до свідомості людини, вона відразу опрацьовується у відповідності зі світоглядом даної людини і залишається разом з фактом у вигляді оціночного судження. І саме судження визначає реакцію людини на дану подію. Ось чому одні й ті ж факти в людей з різним світоглядом спонукають до різних дій.

Чи має автор свій світогляд? Звісно, саме у відповідності з ним він підбирає матеріали для оприлюднення і, свідомо чи несвідомо, намагається поширити свій світогляд шляхом формування відповідних оціночних суджень у читачів.

Ось тут, мабуть, час звернутися до прикладів.

Трегубенко написав, що менські радикали перетворили День міста на день свого піару. З певних причин, про котрі поговоримо в наступних дописах, «Менщина» вирішила спростувати відповідне судження в читачів наведенням ряду фактів.

Так з’явилася публікація «На День міста депутати в Мені піару не побачили»:

«Журналіст-фрілансер Сергій Трегубенко після проведення Дня міста заявив, що на даному заході міський голова Геннадій Примаков піарив Радикальну партію, членом якої він являється, використовуючи бюджетні кошти.

Нагадаємо, що нещодавно було вненесо доповнення у регламент роботи Менської міської ради про заборону піару міського голови за рахунок бюджетних коштів. Про це “Менщина” писала раніше https://goo.gl/73AMeh

Ми звернулася за поясненням до голови комісії міськради з етики Лариси Попович:
“Ні від депутатів, ні від громадян звернення з даного приводу не було. Тому це питання на розгляд не виносилось”».

Ось таким чином «Менщина» використовує відомий маніпулятивний прийом для створення в читачів оціночного судження про те, що радикали не використали святкування Дня міста для власного піару. При цьому питання про те, був піар чи ні, навіть не обговорюється. На передній план виноситься припущення про те, що якби піар був, то депутати обов’язково б прийшли на нього подивитися, а потім оскаржили до комісії з етики.

Хибне судження? Абсолютно. Просто депутати не побажали займатися мазохізмом і піддавати себе організованому радикалами знущанню. Депутати попросту не прийшли. І ваш покірний слуга десятою дорогою обійшов би те свято, якби не потреба зафіксувати на відео те, що відбувалося.

Втім, давайте послухаємо, що каже про День міста Роман Бутенко:

Слова, начебто, правильні, але те, як запрошують радикали на організовані під їх контролем дійства, нагадує поведінку лисиці з байки, котра частувала журавля в неприйнятний для нього спосіб.

Ось реакція на проведення Дня міста Ігоря Зеленого:

А ось реакція того ж Ігоря Зеленого разом з Надією Тюшкевич на проведення Покровського ярмарку в Березні, де керував сценою радикал Леоненко:

Як бачимо, радикали абсолютно нездатні до співпраці з іншими самостійними політичними силами, нездатні до об’єднання суспільства на якійсь іншій основі, чим на основі своєї абсолютної зверхності. А це шлях до протистояння і ворожнечі, з усіма трагічними наслідками, а не до порозуміння, об’єднання і розвитку.

Про те, навіщо «Менщина» сприяє цьому негативу, маніпулюючи при цьому фактами у вигідному радикалам світлі, поговоримо в наступних дописах на цю тему.

Коментарі закриті.