фондДо завершення заходів, пов’язаних з утворенням Фонду соціального страхування України та його робочих органів, спеціалісти Менської  міжрайонної виконавчої дирекції (далі – дирекція) Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – Фонд) працювали над актуальними питаннями у сфері соціального страхування.

Станом на 1 квітня 2016 року в дирекції на обліку перебувало 1427 страхувальників, що на 298 більше, ніж на початок року.  На облік взято 331 страхувальник. Кошти Фонду отримали 122 підприємства, установ, організацій та ФОП.

Загальна сума  нарахованих страхувальниками  допомог  становить 1 010, 9 тис. грн.,  що  на 25,8 %  більше відповідного показника  минулого року. Ними надано 324 заяви-розрахунки на фінансування матеріального забезпечення на загальну суму  999, 7 тис. грн. Профінансовано 899, 05 тис. грн. або 89,9% від замовлених асигнувань. Решту коштів страхувальники отримали  до 11 квітня поточного року.

Для упередження незаконного витрачання коштів Фонду  по всіх заявах-розрахунках проводився аналіз даних, зазначених у розрахунку, що давало змогу забезпечити щоденний контроль та моніторинг заявлених страхувальником сум. При опрацюванні заяв-розрахунків з’ясовувалися причини  перевищення розміру середньоденної допомоги над середньоденною заробітною платою, яка склалася у страхувальника більше, ніж у 2 рази. При виявленні таких перевищень по тимчасовій втраті працездатності або по вагітності і пологах  проводилися позапланові перевірки таких страхувальників або ними надавалося обґрунтоване пояснення.

Проводилися заходи реагування по 68 страхових випадках по невиробничому травматизму. Проводився і контроль за обгрунтованістю видачі та продовженням листків непрацездатності, їх моніторинг.

Допомога по тимчасовій втраті працездатності склала 691, 3 тис. грн. Витрати по цій статті на 128, 0 тис. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року, що пов’язано з підвищенням рівня мінімальної заробітної плати, що в першу чергу вплинуло на розмір середньоденної допомоги.  Загальна кількість оплачених днів по тимчасовій непрацездатності склала 8699 днів, що на 2778 днів більше, ніж за такий період 2015 року.

Факт такого збільшення пов’язаний з набранням чинності з 04.07.2015 постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 №439 «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 №1266», якою внесені зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, згідно з якими, розрахунок допомоги в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності проводиться в календарних днях.

Також на збільшення кількості днів по тимчасовій непрацездатності вплинуло те, що деякі застраховані особи довгий час перебували на лікуванні в зв’язку з оперативним  втручанням та з лікуванням, пов’язаним з невиробничим травматизмом, що веде за собою  довготривале лікування.

Зміна порядку розрахунку та нарахування допомоги в календарних днях вплинула і на величину середньоденної допомоги, яка скоротилась на 15,67 грн. – до 79,46 грн.

Допомога по вагітності та пологах становила  315, 2 тис. грн. Витрати по цій статті на 81,9 тис.грн. або на 35,1% більше відповідного періоду 2015 року. Кількість оплачених днів по вагітності і пологах у порівнянні з I кварталом 2015 роком зменшилась на 56 днів та склала 3696 днів. Середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах становив 85,29 грн., що  на 23,08 грн.  більше показника аналогічного періоду минулого року. Нарахування допомоги в максимальному розмірі не встановлено.

Допомога на поховання склала 4, 4 тис. грн.

Зобов’язання Фонду у порівнянні з початком року зросли  на 110,8 тис. грн.  і на  звітну дату  становили  133,3 тис. грн.

Поточна заборгованість утворилась внаслідок проведення і відображення страхувальниками в звіті нарахованих застрахованим особам сум матеріального забезпечення, заяви-розрахунки по яким були подані протягом звітної кампанії. Ці кошти були профінансовані страхувальникам  суму 100, 6 тис. грн.  до 11 квітня.

Працівниками дирекції постійно ведеться роз’яснювальна робота з страхувальниками (бухгалтерами та головами комісій (уповноваженими) із соціального страхування) щодо своєчасної обробки листків непрацездатності, включення їх до заяв-розрахунків до Фонду без запізнення,  з метою скорочення терміну їх фінансування для своєчасного отримання застрахованими особами матеріального забезпечення та зменшення заборгованості за Фондом.

Продовжувалося інформування страхувальників та громадськості через офіційні веб-сайти органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Менського і Сосницького районів про основні напрямки діяльності дирекції.

 

Директор Ірина Петрушенко.

Коментарі закриті.