komposlugiВ умовах підвищення цін і тарифів на газ та теплопостачання державою передбачена підтримка населення шляхом компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг. Про новий механізм надання населенню цих компенсацій розповіла «Нашому слову» начальник відділу субсидій та адресної соціальної допомоги управління соціального захисту населення Менської РДА Валентина Рогова.

Хто отримає?

Уряд затвердив Порядок призначення і надання компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг. Дія цього Порядку поширюється на родини, якщо їх середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення. Для цілей цього Порядку до складу сім’ї включаються особи, які зареєстровані у житловому приміщенні.

Компенсація надається на безповоротній основі. Для її призначення заявник звертається до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації з відповідною заявою та визначеним пакетом документів, зокрема, довідками про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги).

Розрахунок розміру

Розмір компенсації – це різниця між розміром плати за послуги (у межах норм споживання) після підвищення цін і тарифів та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на послуги. При цьому застосовуються норма володіння чи користування загальною площею житла та норми споживання комунальних послуг, з урахуванням яких призначається субсидія.

Розмір компенсації розраховується окремо для кожного виду комунальних послуг в опалювальний, неопалювальний періоди, а також у неповні місяці опалювального періоду пропорційно кількості днів опалювального періоду у зазначених місяцях.

Компенсація розраховується з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014 – 2015 років. Якщо звернення за наданням компенсації надійшло протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Порядком, за бажанням заявника компенсація може бути призначена з травня 2014 року. У разі підвищення цін і тарифів на комунальні послуги протягом періоду надання компенсації її розмір перераховується з урахуванням такого підвищення.

Після прийняття рішення про надання компенсації управління соціального захисту населення інформує про це заявника повідомленням, в якому зазначається розмір компенсації для кожного виду комунальних послуг.

Боржники не отримають

Управління соціального захисту населення щомісяця до 25 числа подає підприємствам списки осіб, яким призначено компенсацію, із зазначенням її розміру. Компенсація щомісяця перераховується підприємствам, що надають комунальні послуги, зараховується на особові рахунки заявника.

Варто зазначити, що надання компенсації припиняється, якщо заявник не оплачує комунальні послуги (крім випадків, пов’язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, які підтверджуються відповідними документами) та якщо заявник приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та склад осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.

Безпідставно отримані кошти компенсації доведеться повернути.

Коментарі закриті.