Програму урочистих заходів до Дня незалежності України, що відбудуться у місті Чернігові та області, було презентовано 9 серпня на черговому засіданні прес-клубу «Ділове слово».

За повідомленням управління у справах преси та інформації облдержадміністрації, з представниками ЗМІ планами святкування поділилися в. о. начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю ОДА Андрій Подорван та секретар Чернігівської міської ради Олег Шеремет.

Заходи з нагоди 20-ої річниці незалежності стартували вже 10 серпня – у Чернігівському державному архіві відкрилася фотодокументальна виставка з тематики українського державотворення. Мешканці Чернігівщини зможуть побачити фотокопії архівних документів, датованих 1990 – 1991 роками.

Молодіжний громадський форум «20 років незалежності України: молодіжний погляд» за участю громадських організацій та студентського активу зі всієї області відбудеться 25 серпня. 1 вересня у школах області проходитиме перший урок, який пропонується присвятити 20-й річниці незалежності.

Надзвичайно цікаву експозицію до свята підготував Чернігівський історичний музей ім. Тарновського. 18 серпня о 14-й годині тут буде відкрито виставку «України слава стала!», яка є спробою підбити підсумок 20-річної історії Чернігівщини, презентувати внесок вихідців з нашої області у загальноукраїнські досягнення.
Також планується відкриття виставки відомого фотографа Віктора Кошмала «20-та річниця незалежності України».
У драмтеатрі ім. Т.Г.Шевченка 22 серпня відбудуться урочисті збори та святковий концерт, вручення державних нагород (початок о 15.00).
Також заплановано багато спортивних змагань, присвячених ювілею держави: ігри п’ятого туру чемпіонату України з футболу серед чоловічих команд другої ліги, Міжнародний юнацький турнір з футболу на призи заслуженого майстра спорту Кузнєцова, який проходитиме 22 – 26 серпня. Також у ці ж дні відбудеться відкритий чемпіонат України з літнього біатлону серед юнаків та дівчат.

Святкування Дня Державного Прапора на території всієї області 23 серпня. Вже традиційно юнакам та дівчатам 16-річного віку керівники області вручатимуть паспорти громадян України. Відразу після завершення церемонії відбудеться автопробіг вулицями обласного центру.

Зранку 24 серпня о 9.30 біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбудеться «Молитва за Україну» за участю представників влади, громадськості, різних релігійних конфесій. Цього ж дня орієнтовно о 10.00 пройде урочиста церемонія біля пам’ятника борцям за волю та незалежність України. Після неї на Алеї Героїв для всіх охочих буде відкрито фестиваль історичних міст Чернігівщини та молодіжний Арт-майдан.

Найголовніша подія дня – урочисте святкове дійство на Красній площі Чернігова – розпочнеться об 11.00. У програмі – урочиста хода військових Чернігівського гарнізону, відкриття VІ Міжнародного фольклорного фестивалю національних культур «Поліське коло» за участю національно-культурних товариств та художніх колективів Чернігівщини, закордонних гостей.

О 18 годині на Красній площі розпочнеться концертна програма «Тобі, Україно» за участю відомих естрадних виконавців. За інформацією Олега Шеремета, у цьому заході візьмуть участь і зірки державного рівня, однак хто саме це буде – поки що тримається у секреті. Фіналом концерту стане святковий феєрверк, який відбудеться о 21.55.

Коментарі закриті.