Як браконьєр "рятував" світ Під час рейду з охорони мисливських угідь в урочищі “Ребенкове”, що біля Феськівки Менського району, увагу працівників єгерської служби ТОВ “ПВХ-Пласт” привернули два чоловіки. Побачивши єгерів, вони намагались сховатись у кущах, але це не вдалось.

Під час огляду речей виявилось, що у рюкзаку одного з чоловіків – жителя с. Феськівка – знаходиться м’ясо незаконно впольованої козулі. Про факт браконьєрства єгеря відразу повідомили Менський райвідділ міліції і Державну екологічну інспекцію області. Службовці виїхали на місце події відразу.

Як з’ясувалось, у цей день чоловік пішов з рушницею полювати, не маючи дозволу на добування мисливських тварин. Рухаючись вздовж лісу, чоловік побачив козулю, яка, як йому здалось, була скаженою. Чоловік вирішив її застрелити, чим, так би мовити, “врятувати” світ. Що і зробив. Надалі чоловік тварину освіжував, м’ясо склав у поліетиленовий пакет у рюкзак, щоб забрати додому. Інші рештки тварини залишив у лісі.

Природоохоронці кваліфікували дії чоловіка як порушення правил полювання, а саме: полювання без належного на те дозволу і забороненим знаряддям, яке мало наслідком добування тварини. По факту порушення складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 85 КУпАП, м’ясо та інші рештки незаконно добутої козулі, мисливську рушницю і відповідні документи вилучено.

У правдивість і щирість намірів чоловіка не віриться. До того ж, результат дослідження патологічного матеріалу козулі на сказ у Чернігівській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини негативний, тобто небезпечного захворювання у тварини не виявили.

“Рятування” світу коштуватиме браконьєру не дешево. Порушника чекає штраф від 1020 до 2040 грн. з конфіскацією рушниці і незаконно добутої тварини чи без такої, або позбавлення права полювання на строк до трьох років з конфіскацією рушниці і незаконно добутої тварини чи без такої. Рішення щодо виду і розміру стягнення буде приймати Менський районний суд Чернігівської області, до компетенції якого віднесено розгляд справи про вищезазначене адміністративне правопорушення.

Крім того, порушник має компенсувати шкоду, завдану ним навколишньому природному середовищу внаслідок незаконного добування козулі, у сумі 8000 грн.

Своїм протиправним вчинком порушник підвів ще й колектив мисливців с. Феськівка – полювати у мисливських угіддях ТОВ “ПВХ-Пласт” без єгеря їм тепер зась.

Довідка:

Згідно із Законом України “Про мисливське господарство та полювання” на території мисливських угідь нашої держави:

-​ заборонено полювати без дозволу на добування мисливських тварин;

-​ заборонено полювати на копитних тварин із застосуванням набоїв, споряджених картеччю чи шротом;

-​ селекційний та вибірковий діагностичний відстріли мисливських тварин для ветеринарно-санітарної експертизи проводять особи, уповноважені на охорону мисливських угідь за дозволом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства;

-​ відловлені хворі чи травмовані тварини підлягають обов’язковій здачі користувачеві мисливських угідь.

За інформацією Державної екологічної інспекції в Чернігівській області.

Коментарі закриті.