DSCN1414_500x375Голова районної державної адміністрації Олександр Мисник щиро переконаний, що тільки спільними зусиллями влади, громади, бізнесу можливо досягти конкретних позитивних результатів у справі успішної розбудови суспільства. До речі, перебування Олександра Петровича на посаді очільника району співпало у часі з досить непростим для нашої країни періодом. Однак, попри усі революційні, політичні та військові протистояння в Україні, Менщина наразі займає одне із чільних місць у загальнообласному рейтингу. Окрім того, незважаючи складну економічну ситуацію в країні, вдалося наростити обсяги виробництва і навіть залучити значні інвестиції.

Попри віну на Донбасі

Мабуть, найбільш складним періодом для нас був рік 2014-й, – зауважує Олександр Мисник. – Адже на сході розпочалися бойові дії. І головним, найважливішим нашим завданням було не допустити «розхитування» регіону, не впустити сюди підбурювачів екстремальних ситуацій. Усі оті стресові для нашої країни позначилися і на ситуації в нашому районі, у першу чергу вдарили по економічному розвитку. Росія відмовилася від українського сиру, тож різко скоротилися обсяги виробництва одного із наших найпотужніших підприємств – сирзаводу. Як результат – у першому кварталі нинішнього року ми мали спад виробництва. Однак за дев’ять місяців нинішнього року економіка району «вийшла» на показник 100,9 відсотка.

За словами очільника району, промислові підприємства Менщини потроху набирають виробничих обертів, долають кризу. «Менський сир» отримав дозвіл на експорт своєї продукції до Китаю – це вже чимале досягнення. Протистояння, які відбуваються на Донбасі, негативно впливають на інвестиційну діяльність в Україні, але, попри це, у вересні завдяки співпраці ЗАТ «Корпорація «Інтерагросистема» та турецьких партнерів у Мені запрацював єдиний поки що в Україні завод по виготовленню картоплі «фрі» та картоплі «по-селянськи». А це – ще 60 нових робочих місць і перспектива на замовлення для фермерів щодо вирощування картоплі.

Успішно просуваються й інші інвестиційні проекти, зокрема – будівництво сучасного молочного комплексу у фермерському господарстві Олексія Бутенка та введення в експлуатацію другої черги елеватора СТОВ «Олстас-льон» у Мені.

Без боргів

Є позитивні моменти й у діяльності гуманітарної сфери. Незважаючи на фінансову скруту, минулий рік вдалося завершити без заборгованості. Як наслідок – у нинішньому році усі бюджетними вчасно й у повному обсязі отримують заробітну плату. Буде дотація на область, то вдасться «закрити» і нинішній рік без боргів. До опалювального сезону Менщина готова стовідсотково.

За даними обласного департаменту фінансів, наш район – один із небагатьох в області за рівнем забезпечення, – зауважує Олександр Мисник. – У нинішньому році нам вдалося «вибити» суттєву фінансову підтримку по лінії «Міжрегіонбуду». Дякуючи голові обласної державної адміністрації Валерію Кулічу та членам спеціальної комісії по відбору об’єктів на освоєння коштів (куди, до речі, входили і депутат обласної ради Петро Хомрач, наш мер Федір Фесюн та представник народного депутата України Валерія Давиденка), Мещина отримала 8,2 мільйона гривень. Ці кошти будуть освоєні до кінця року і підуть на такі потреби: на будівництво житлового будинку для медиків, на реконструкцію і утеплення міської школи імені Шевченка та завершення підвідного водогону на її території, на реконструкцію фасаду районного Будинку культури, а також на співфінансування проекту щодо вуличного освітлення у Мені, на який міська рада отримала грант від Євросоюзу. Окрім того, виділені кошти на будівництво другої модульної котельні та завершення ремонту внутрішніх туалеті у Березнянській школі.

На наступний рік очікується, що на область від «Мінрегіонбуду» надійде до 143 мільйони гривень, то вже нині готуються проекти на залучення коштів на об’єкти Менщини. Зокрема, у першу чергу планується заміна вікон у школах (особливо опориних), зведення шатрового даху над приміщенням районної гімназії.

Взаємодія влади з бізнесом

Наразі дуже важливим моментом для успішного розвитку району є контакт органів влади з представниками бізнесових структур, – зауважує голова РДА. – Як позитивні приклади: відкриття у Блистові дитячого садочка за колосальної фінансової підтримки СТОВ «Олстас-льон», ремонт у міській школі імені Шевченка спільно з ТОВ «Мена-Авангард», новий дах у дягівській школі за сприяння фермера Олексія Бутенка. Є домовленості про спільні міні-проекти й з іншими приватними підприємцями району.

На переконання очільника району, тільки таким способом, тільки об’єднавши зусилля, можна досягти успіху.

Обираємо майбутнє

Наостанок Олександр Мисник не міг не торкнутися теми, котра хвилює нині усіх українців: виборів очільників громад та депутатів місцевих рад.

Те, як ми живемо, багато у чому залежить від тих депутатів, котрих ми обираємо. Але ж є і такі обранці, котрі, мабуть, жодного разу не відвідали сесійних засідань! Ще один момент: нині багато політичних сил намагаються отримати такі собі політичні дивіденди, а це не на користь нашим людям. Роблячи вибір, потрібно усвідомлювати, що ті люди, ті політичні сили, котрим ви віддасте голос, у найближчі роки диктуватимуть сценарії нашого буття. Нині модно критикувати владу: «Все не так!» То ви підкажіть, як треба! Я як голова райдержадміністрації завжди відкритий для спілкування та діалогу. Або нас влаштовує те, як саме ми нині живемо. Або ми спільними зусиллями щось міняємо!

Коментарі закриті.