Випускники пройшли тестування: помучилися, але склали
Альона Власенко, Анна Тітовська та Владислава Орішко звіряють тестові відповіді.
Нинішнього року контроль над проведенням зовнішнього незалежного оцінювання знань значно посилився. Абітурієнти були приголомшені надто суворими вимогами та складністю тестових завдань. Однак, попри труднощі, сподіваються на вдалий вступ до вишів.

Цьогоріч абітурієнти виконували завдання з таких предметів: іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська), українська мова і література, російська мова, математика, географія, всесвітня історія, фізика, історія України, хімія, біологія та світова література.

Більшість випускників визнає, що цього року тести були надскладними. Одні скаржилися на важкі останні завдання з математики, інші були незадоволені задачами із географії: мовляв, на пробному ЗНО були легші. Моя репетиторка з історії з багаторічним досвідом викладання помітила, що у тестовому зошиті є витяги з історичних документів, не передбачених шкільною програмою.

Хай як би там не було, а от із тим, що завдання із української мови були надважкими, згодні усі. Особливо нарікають на складність тестів абітурієнти, які писали другу сесію. Варто зазначити, що філософські теми творів з української мови змусили замислитися навіть досвідчених викладачів.

За складанням тестів був встановлений жорсткий контроль. Центри зовнішнього незалежного оцінювання запровадили перевірку металошукачами, аби повністю уникнути можливості списування за допомогою мобільних телефонів, планшетів та інших засобів зв’язку.

Незважаючи на суворий контроль, випадки порушення правил усе ж були. Наприклад, під час іспиту з англійської мови третього червня в одній із чернігівських шкіл у менського абітурієнта було вилучено мобільний телефон. Схожий випадок трапився і у нашій районній гімназії 20 червня, коли складали тест з історії України – під час технологічної перерви у дівчини вилучили засіб зв’язку.

Не обійшлося без інциденту і у міській школі імені Т.Г.Шевченка: під час написання тесту з математики 12 червня у абітурієнта було вилучено флешку. Незважаючи на попередження, випускники знехтували правилами, тому були позбавлені права складання тесту.

Ще однією новацією 2014 року було те, що тестові зошити віддавали абітурієнтам не одразу після написання тесту, а після завершення роботи усіх аудиторій. Це нововведення, як пояснили інструктори, запроваджене, аби знизити ймовірність списування й обміну інформацією вступниками. Загалом у більшості абітурієнтів це викликало незадоволення, адже іноді доводилося чекати на тестовий зошит годину – дві.

Відповіді на завдання з кожного предмету з’являлися вже на другий день на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Тож вступники мали змогу перевірити свої роботи і орієнтовно розрахувати тестовий бал за рейтинговими таблицями минулих років.

До речі, щодо рейтингових таблиць, то у нинішньому році вони були також вельми жорсткі, тому багато абітурієнтів скаржилися на занижені бали й подавали апеляції.

Тестування позаду, абітурієнти готують документи для вступу у вищі навчальні заклади. Усі сподіваються цього року вступити без особливих складнощів, адже кількість зареєстрованих на ЗНО удвічі менша, ніж торік, а відтік абітурієнтів за кордон зашкалює.

Коментарі закриті.