farmНадія Москаленко з Чапаєвки має власне фермерське господарство. Займається цією справою з 2003 року. У господарстві – два трактори, комбайн, автомобіль. Обробляє жінка-фермер 70 гектарів землі – вирощує зерно. За словами Надії Павлівни, займатися фермерством невигідно і важко, але цю справу вона полишати не збирається. Її підтримує 24-річний син Руслан. Ось і менший, Сашко скоро допомагатиме.


Жінки Менщини мають не лише традиційні для жінок, а й суто чоловічі професії. А ще випереджають сильну стать за кількістю керівних посад у районі.

Наші жінки вже давно курсують не за маршрутом церква – дитина – кухня, як це було заведено у наших прабабусь. Чого хотіли – те й отримали. Рвалися до рівноправ’я на початку двадцятого століття, а тепер мусять устигати бути дружинами, матусями, професіоналами. І нерідко відчувають себе «загнаними конячками». Нині жінки нарівні з чоловіками заробляють гроші й утверджуються у суспільстві.

Загалом у районі працює сім тисяч осіб, з них  4094 (а це 58 відсотків) – жінки.  А от у середньому заробітну плату мають нижчу, аніж чоловіки – 1212 гривень проти 1286-ти. Такі цифри повідомила начальник управління статистики у Менському районі Олена Таран.  Представниці прекрасної ста­ті переважно мають суто жі­ночі професії: працюють у медицині (78,4 відсотка від загальної кіль­кості медпрацівни­ків у районі) та у сфері освіти (відповідно 76 відсотків). 612 жінок трудяться у сільському господарстві, 538 – у промисловості, 395 – у тран­спортній сфері. Три чвер­ті державних службов­ців і 58 відсотків керівників у районі – теж доньки Єви. А от серед керівників територіальних громад лише п’ятеро з 25-ти носять спідницю. Ну, і абсолютно усі функ­ції секретарів виконують саме жінки. Робити каву для шефа – не чоловіча справа.

Прекрасна половина людства вміло виконує і роботу, яка біль­ше по силі чоловікам. Жінки Менщини працюють у правоохоронних структурах, керують фер­мер­ськими господарствами, грамотно ведуть бізнес (навіть у сфері забезпечення автозапчастинами), розбираються у побутовій техніці, водять авто, професійно фотографують, прибирають сніг та метуть вулиці, вміють рибалити.


Коментарі закриті.