Вихідці з Донбасу налагодили у Мені виробництво пелет
Працівник підприємства Юрій Курилін демонструє
готову продукцію.

Підприємство по виробництву біопалива третій місяць працює на базі колишнього ДП «Спецмонтаж» у Мені. Власники цього бізнесу – переселенці, жителі Донбасу. Перевезли обладнання до Мени і збираються осісти на Чернігівщині.

– Там, на Донбасі, бракує сировини для нашого виробництва, – розповідає заступник керівника підприємства Юрій Карпенко. – До того ж війна змусила шукати безпечного життя. Родини наші в Києві нині, а ми з партнером по бізнесу мешкаємо в Чернігові, шукаємо житло тут. Сировину – тирсу, стружку, дрова – доставляємо з Корюківки. Далекувато возити, однак там підходящої бази для підприємства ми не знайшли.

Виробництво підприємці вже запустили, поки що працюють «на склад».

– Наші пелети відповідають німецькому сертифікату якості, – запевняє Юрій. – Вартість – дві тисячі гривень за тонну. Це значно вигідніше, ніж купувати вугілля. Про нові ціни на газ взагалі мовчу. Тож проблем зі збутом у нас не повинно бути.

Юрій Карпенко каже, що нині взяли кількох менян на роботу з випробувальним терміном. У перспективі планують працевлаштувати до десяти чоловік.

Паливні гранули – справді економний варіант опалення, враховуючи нинішні реалії. До того ж, це екологічно чисте паливо зі вмістом золи не більше трьох відсотків. При спалюванні пелет в атмосферу викидається рівно стільки СО2 (вуглекислого газу), скільки рослина поглинула під час зростання.

– Ось так працює наша лінія, – показує Юрій Карпенко. – Сировина подається у дробильну машину, де подрібнюється на борошно. Отримана маса надходить у сушарку, з неї – до пресу-гранулятора, котрий деревне борошно стискує в гранули. Пресування підвищує температуру матеріалу, лігнін, що міститься в деревині, розм’якшується і склеює частки в щільні циліндри. На виробництво однієї тонни гранул витрачається чотири – п’ять кубометрів деревних відходів. Готові гранули охолоджуються, пакуються в стандартну упаковку 12 – 40 кг, біг-беги (вагою одна тонна) або ми можемо навантажити покупцю пелети на машину.

Вихідці з Донбасу налагодили  у Мені виробництво пелет

*Пелети (паливні гранули) – це біопаливо, яке отримують з торфу, деревних відходів та відходів сільського господарства або з вугілля.

Коментарі закриті.