Верховна Рада у першому читанні ухвалила новий виборчий кодекс. Автор закону, нардеп  Леонід Ємець розповів, яким чином відбуватимуться вибори, якщо закон ухвалять остаточно.

 

 

За його словами, людина у своєму виборчому окрузі має обрати партію, за яку вона голосуватиме. Партія перед виборами має оприлюднити список кандидатів до Верховної Ради і розподілити їх рівномірно на 27 регіональних виборчих округів. Кандидатів у кожному окрузі має бути максимум 17 і не менше п’яти.

 

Обравши партію, виборець має ще поставити галочку напроти кандидата, якого вважає гідним. Таким чином, саме виборець формує рейтинг кандидатів, які зрештою потраплять до парламенту.

 

“Купити місце у виборчому списку неможливо, тому що не партійне керівництво, не з’їзд і не лідер партії визначає, де буде кандидат у списку, а виборець. Він приходить на дільницю і власним голосом визначає підтримку того чи іншого кандидата і пересуває його на верх списку”, – сказав Ємець.

 

“Відкриті виборчі списки, прибирається мажоритарка, відповідно, прибирається можливість купувати виборців гречкою, лавочками і таким іншим”, – додає депутат.

 

Нагадаємо, 7 листопада парламент 226 голосами ухвалив у першому читанні Виборчий кодекс, якого в Україні поки що не існує, є лише окремі закони. Автори законопроекту – голова Верховної Ради Андрій Парубій та народні депутати Олександр Черненко й Леонід Ємець.

 

Документ, зокрема, передбачає, що на парламентських виборах пропонується ввести систему регіональних відкритих списків. Також пропонують встановити 4% виборчий бар’єр для проходження партій до парламенту. Нині – це 5%.

Коментарі закриті.