ЛебідьВід того, як люди мислять і діють, залежать і наслідки. Автор пропонує користувачам сайту “Нашого слова” своє бачення трьох найбільш типових життєвих позицій та тих наслідків, до котрих вони ведуть.

Паразити. Ці люди зовсім не думають про необхідність створення середовища для свого життя, приміром, суспільства, його самоврядування та держави в цілому. Навпаки, всі їхні зусилля спрямовані на отримання від суспільства. І робиться це в найгрубіших, найбільш цинічних формах.

Виборці такого типу за гроші, гречку чи локшину на вуха віддадуть і державу, і майбутнє своїх дітей. Вони жодним чином не переобтяжують свій мозок аналізом наслідків власного вибору під час голосування. Кількість таких виборців найбільша в Україні.

Існування великої кількості виборців саме такого типу приваблює і відповідних кандидатів на посади. Під час виборів вони давно вже перевершили Остапа Бендера з його проектом Нью-Васюків. Їм нічого не варто заявити про те, що здатність гарно співати, будувати пісочниці чи надавати допомогу АТО або вміння збагатитися за рахунок використання суспільних ресурсів є достатньою підставою обрати їх на посади в органах місцевого самоврядування.

Після виборів виборцям такого типу абсолютно байдуже, що роблять їхні обранці, а обранці такого типу намагаються заповнити посади особами, котрі віддані їм та справі гноблення людей і дерибану суспільного.

Саме завдяки таким людям ми маємо всі ті біди, котрі маємо, і не маємо того, що мають успішні народи.

Розумні. Таких мало, вони здатні проаналізувати наслідки прагнень і дій найбільш масової категорії. Звісно, і розумні люблять отримувати поживу від дерибану суспільного та гноблення людей. Але розум змушує їх хоч в якійсь мірі дбати не лише про отримання від суспільного, а й про його якщо не творення, то хоча б збереження на певному рівні.

Виборці такого типу аналізують кандидатів і голосують тільки за тих, котрі здатні хоч в якійсь мірі урівноважити експлуатацію суспільного дбанням про нього.
При заповненні ж вакансій обранці такого типу віддають перевагу кваліфікованим фахівцям, здатним хоч в якійсь мірі діяти в інтересах всього суспільства.

На жаль, з кожними наступними виборами таких обирають все менше і менше.

Мудрі. Такі люди ще тільки мають з’явитися. Мета їх полягає в тому, щоб навчити все суспільство діяти розумно. Такий і тільки такий підхід дозволяє обирати не демагогів, а відповідальних кандидатів, зупиняти руйнівні процеси і забезпечувати розвиток суспільства.

***

Місцеві вибори показали, що кількість обраних з категорії “Розумні” суттєво зменшилася. Чи зможуть вони зберегти самоврядування від повного впливу представників першої категорії? І друге, чи зможуть розумні почати діяти мудро, чи зможуть працювати на те, щоб більшість наших виборців стала здатною діяти розумно?

Автор не пішов на перше засідання новообраного складу міської ради. Тепер вже справа депутатів будувати свою роботу на користь чи на шкоду суспільству. Можливо, їм вдасться почати діяти ефективно, можливо, вони стануть для суспільства таким же непотребом як колишні райкоми КПУ.

Те, що меняни обрали головою міськради Геннадія Примакова, м’яко кажучи, не надихає на позитивні очікування. До речі, цікаву роль під час цих виборів відіграв Валерій Щукін, котрий, по суті, відтягнув голоси від Юрія Стальніченка і тим самим забезпечив обрання Геннадія Примакова. Якщо Валерій Миколайович побажає пояснити логіку своєї поведінки, автор залюбки зустрінеться з ним і запише інтерв’ю.

Складною виглядає ситуація в районній раді. Чи вдасться розумним та відповідальним депутатам об’єднати свою діяльність на користь мешканців району? Чи амбіції та своєкорисливість візьмуть верх і районна рада стане ганьбою для нашого району? Все залежить від кожного депутата. Як це відбуватиметься автор планує висвітли на сайті “Нашого слова”.

 

2 коментарі

  1. shahter сказав:

    На привеликий жаль автор висловив слушні думки…. Але будемо сподіватись на краще.

  2. Павлік Морозов сказав:

    Депутати це як дзеркало суспільства, яке суспільство такі й депутати,так шо бачили очі шо вибирали.