viborДва дні під час тренінгу «Вибори очима журналістів», проведеного за ініціативи міжнародної громадської організації «Інтерньюз-Україна», уважно вивчала оновлене виборче законодавство не тільки як представник ЗМІ, а передусім як громадянка – суб’єкт виборчого процесу. За великим рахунком, цьогоріч 25 травня обиратимемо Президента України, від діянь та геополітичного курсу якого залежатиме майбутнє нашої держави.

Патріотизм у кожного в душі

Як не помилитися з вибором? Як достойно виконати громадянський обов’язок? Які етапи волевиявлення? Відповідь на ці запитання викристалізувалася у суперечках-дискусіях, як і ключові моменти виборчого процесу та розуміння місії кожного виборця.

Насамперед, необхідно перевірити й уточнити свої дані у списку виборів на дільниці, де традиційно голосуємо за місцем постійної реєстрації (в день голосування жодні зміни не вноситимуться і оскаржити неправильності неможливо).

Допущені помилки члени комісії зможуть виправити лише за особисто поданою письмовою заявою (але не пізніше 22 травня). Відтак, якщо з якихось причин когось забули внести до списку, – реалізувати конституційне право не вдасться.

Списки повинні надійти до дільниць не пізніше як через 20 днів з дня початку виборчого процесу. До слова, Менський район на виборах Президента України входить до виборчого округу 213.

Другий крок – не забути про день виборів і прийти на дільницю, аби не дати шансу комусь скористатися вашим голосом. Дуже важливо визначитися з кандидатом, за котрого віддаватимемо свій голос, бо в бюлетені має бути тільки одна-єдина позначка проти обраного прізвища. Серед 23 кандидатів, рівність котрих задекларовано законодавчо, обрати, на ваш погляд, найдостойнішого. Вчитуймося в програми, вивчаймо віхи біографії, оцінюймо по реальних справах.

Критеріями вибору, як на мене, мають бути саме патріотизм і любов до України, а не віртуальні обіцянки-цяцянки кандидатів на пост глави держави щодо всілякого покращення чи рекомендована владою «правильність». Є нові прізвища і добре всім знайомі.

Вибори – позачергові, особливі, без перебільшення освячені кров’ю й пронизані ідеями Майдану. Чи не вперше за роки Незалежності нині говоримо поміж собою не про ковбасу чи гречку, а про речі святіші й високі: передусім, територіальну цілісність держави та її подальшу долю.

Шотландський герой – за взірець

Принциповий момент – власноруч заповнений бюлетень опустити у виборчу скриньку. Винесення його за межі дільниці – це вже кримінальна відповідальність виборця.

До речі, передвиборча агітація, що супроводжувалась наданням виборцям грошей, безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей… – це порушення Закону України «Про вибори Президента України». Як і укладання всіляких угод з виборцями або територіальними громадами.

Майдан мав зробити українців свідомими й відповідальними, сміливими у діях. Чи зможемо не помилитися й зберегти Україну?

Директор з розвитку МГО «Інтерньюз-Україна» Євген Радченко впевнений, що так. Що патріоти не перевелися, що в кожному населеному пункті є такі ж сміливці, як герой культового фільму «Хоробре серце», що розповідає про боротьбу Шотландії за незалежність проти англійського панування.

Національний ватажок шотландців Уільям Уоллес (його роль майстерно зіграв Мел Гібсон) очолив хрестовий хід за свободу своєї країни в далекому 1280 році, надихнув на подвиг маси. Хоробре серце сміливця стало символом і дороговказом. Звісно, події стрічки давні, але патріотизм – цінність одвічна. Будьмо мудрими, зваженими і хоробрими, не розмінюймось на подачки.

Коментарі закриті.