Виборчий проект АРЗМІ пройшов успішноТаку оцінку реалізації проекту ГО «Асоціація регіональних ЗМІ» «Вибори Президента на Чернігівщині: Прозоро. Актуально. Неупереджено» дав керівник Олександр Назаренко 6 червня на підсумковій прес-конфереції.

Проект реалізувався за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Протягом реалізації проект журналістів районних комунальних ЗМІ залучено до створення об’єктивних та неупереджених інформаційних матеріалів щодо перебігу виборчого процесу в Чернігівській області.

У Чернігові 6 травня відбувся тренінг, у якому взяли участь понад 20 журналістів районних комунальних друкованих ЗМІ. Учасники тренінгу проаналізували політичну ситуацію напередодні виборів, провели плідні дискусії щодо професійних та етичних норм журналістів у виборчій кампанії.

Особливу зацікавленість викликала тема «Юридичне забезпечення роботи медіа під час виборів». Разом з досвідченими юристами журналісти детально розглянули зміни у виборчому законодавстві та юридичні особливості позачергової виборчої кампанії. А також на конкретних прикладах вчилися застосовувати норми законодавства у своїй журналістській діяльності.

У рамках реалізації проекту було підготовлено спеціальний випуск друкованого видання «Час Чернігівський» який розповсюджувався у м. Чернігові та районах Чернігівської області. Матеріали у газеті «Час Чернігівський» стосувалися перебігу виборчої кампанії в області. Також були опубліковані просвітницькі матеріали про правила голосування, права виборців та способи їх захисту.

Протягом реалізації проекту був організований об’єктивний інформаційний супровід перебування в регіоні кандидатів у Президенти України, діяльності довірених осіб кандидатів. Журналістські матеріали на цю тему публікувалися як у друкованих ЗМІ, так і на сайті «Час Чернігівський» у спеціальній рубриці «Чернігівщина обирає Президента».

Метою проекту було сприяння утвердженню свободи слова та недопущенню порушення виборчого законодавства у медійній сфері; забезпечення вільного доступу виборців районів області до інформації, яка стосується перебігу виборчого процесу. У ході реалізації проекту цієї мети було досягнуто.

Завдяки реалізації проекту жителі області отримали об’єктивну та доступну інформацію про кандидатів у Президенти та їх довірених осіб, діяльність виборчих комісій, перебіг дня голосування через районні ЗМІ, інтернет-ресурси та соціальні мережі.

Коментарі закриті.