Промислова, Спортивна, Слов’янська, Індустріальна – це не тільки епітети, які можуть описати нашу країну. Так називаються вулиці у Мені. Якщо ви там не живете, можете цього і не знати, бо у райцентрі чимало вулиць просто не підписані.

Таксисти рахують

У Гайдара їх два, а у Воровського та Просужого – по три. Мова про провулки міста. Їх аж три у вулиці Нове Життя, але по одному у Шевченка, Гоголя та Горького.

– Численні провулки таких вулиць як Просужого чи Нове Життя особисто для мене – головний біль, – каже таксист Денис Бреус. – Я вже сім років таксую, але й досі плутаюсь у тих провулках. Великі проблеми у нас через те, що на багатьох вулицях немає табличок із назвами. Та й навіть номерів на будинках немає. Ото їдеш і рахуєш, та хіба завжди вирахуєш? На вулиці Леніна, наприклад, між номерами будівель один і два відстань майже кілометр. Через халепи з табличками люди спізнюються на автобус чи поїзд, а винними вважають нас, таксистів. Намалюйте звичайною фарбою номер на воротах чи хвіртці – вашу адресу буде набагато легше знайти.

Планували металеві

Ми звикли вважати, що наше місто невелике, адже майже всі одне одного знають. Але при цьому у Мені – 94 вулиці і 34 провулки. Вулицями офіційно є Остреч та Залізничні будки. Таблички з назвами вулиць висять далеко не скрізь, тож потрапити на місце призначення не місцевим буває досить складно.

– Востаннє виготовляли та вішали таблички та номери на вулицях райцентру не менш як 10 років тому, – пригадує тодішній майстер по благоустрою Леонід Наумчик. – Ми обійшли всю Мену, подивилися, де нема назв, номерів, склали списки, за якими художник Анатолій Єрхан виготовив таблички. Спочатку планували замовити металеві розпізнавальні знаки, але то виявилося дуже дорого. Обійшлися бюджетним варіантом, ці таблички й досі висять.

Довговічний оргаліт

– Можу сказати точно, це був 1998 рік, коли я виконував замовлення міськради, – каже працівник художньої майстерні Анатолій Єрхан. – Я тоді виготовив кілька тисяч табличок, тут ними все було завалене. Працював за списком, написаним від руки. Номери осель та назви вулиць і провулків писав на поґрунтованому оргаліті. Він виявився досить довговічним, металеві номерки давно б уже поіржавіли.

– Таблички з назвами вулиць дійсно не поновлювались досить давно, – погоджується новообраний міський голова Федір Фесюн. – Деякі висять ще з 70-х років минулого століття. Але ми усунемо цей недолік уже наступного року: де зараз нема розпізнавальних знаків, вони там з’являться. Необхідні кошти плануємо закласти в бюджет на 2011 рік.

Коментарі закриті.