Ні-тоталітаризмуПерше засідання комісії Менської міськради з питань перейменування назв вулиць, провулків, площ та парків м. Мена відбулося 6 лютого.

Що намагався донести комісії протягом майже академічної години заступник міського голови Юрій Стальніченко (перше відео), так і залишилося малозрозумілим. Потім комісія перейшла до більш конструктивної роботи. Зокрема, комісія прийняла наступні рішення:

1. Звернутися до відділу освіти Менської РДА з проханням силами викладачів-мовників проаналізувати чинні назви вулиць, провулків, площ і парків на відповідність вимогам дотримання правил граматики української мови.

2. Рекомендувати міській раді визначити всі проблемні місця з назвами вулиць і провулків та нумерацією будинків. Маються на увазі різні “залізничні буд.”, нумерація під одним номером з безліччю літерних індексів, подібне.

3. Встановити перелік тих назв, котрі є невідповідними і ворожими по відношенню до українського народу та української державності.

4.  Наступне засідання комісії скликати 13 березня.

5. Запропонувати мешканцям Мени письмово звертатися в приймальню Менської міськради зі своїми пропозиціями щодо впорядкування та перейменування вулиць.

Фахівці запевняють, що перейменування вулиць не тягне за собою витрачання якихось коштів жителями цих вулиць. Про те, яка процедура перейменування та скільки це коштує, можна прочитати за ПОСИЛАННЯМ.

Щодо третього пункту рішення. Автор цього тексту вже звернувся до заступника голови Менської райдержадміністрації, до службових обов’язків котрого віднесено керівництво роботою у гуманітарній сфері, Павла Терентієва з проханням доручити ряду підпорядкованих йому відділів і установ надати висновки про доцільність збереження чи ліквідації назв вулиць, пов’язаних з тоталітарним минулим, у відповідності з тим, наскільки вони впливають на розвиток чи руйнацію нашого суспільства та держави. Текст звернення наведено нижче.

Заступнику голови Менської райдержадміністрації, до службових обов’язків котрого віднесено керівництво роботою у гуманітарній сфері
Терентієву П.О.

Члена комісії Менської міськради з впорядкування назв та перейменування вулиць, заступника голови Громадської ради при Менській райдержадміністрації
Трегубенка Сергія Миколайовича

Про ліквідацію назв вулиць, пов’язаних
з тоталітарним минулим.

Звернення

 

Шановний Павло Олександровичу!

Під час роботи комісії Менської міської ради чітко означилися два підходи до питання перейменування вулиць, назви котрих пов’язані з тоталітарним минулим.

Перший, озвучений заступником голови Менської міськради Стальніченком Ю.В. полягає в тому, що вирішальним має бути бажання мешканців, котрі проживають на даній вулиці.

Другий, озвучений автором цього звернення, полягає у визначенні користі чи шкідливості існування назв, котрі пропагують тоталітарне минуле.

Звісно, за умов якісної роботи в районі закладів освіти та культури розбіжність між світобаченням людей та його корисністю для існування і розвитку суспільства й держави не виникало б. На жаль, так не є. Ще зовсім недавно в нашому районі практикувалося вшанування перемоги радянського тоталітаризму над німецьким. В результаті подібної політики економічний, військовий та патріотичний потенціал було майже повністю зруйновано, що в свою чергу призвело до занепаду держави та віроломного нападу на Україну північного тоталітарного режиму.

Ось чому, шановний Павло Олександровичу, так гостро постало питання визначення того, що саме комісії Менської міськради та Громадській раді при Менській райдержадміністрації, котра теж на побажання голови РДА запланувала розгляд аналогічного питання на наступне засідання, варто брати до уваги.

Чи емоційні бажання вихованих в тоталітарних традиціях людей, котрими, як відомо, вимощена дорога до Пекла, зокрема того, котре палахкотить сьогодні на сході України і з котрого ми регулярно отримуємо загиблу та скалічену молодь. Про такі ж фактори як безробіття, інфляція та від’ємна демографія годі вже й згадувати.

Чи більш доречно врахувати об’єктивні висновки фахівців з освітньої та культурної роботи?

Вам, шановний Павло Олександровичу, підпорядковані професійні відділи і заклади, котрі здатні дати об’єктивні висновки з піднятого питання.

Ось чому прошу Вас:

Надати висновки про доцільність збереження чи ліквідації назв вулиць, пов’язаних з тоталітарним минулим у відповідності з тим, наскільки вони впливають на розвиток чи руйнацію нашого суспільства та держави.

Висновки прошу надати зроблені окремо:

  1. Відділом освіти райдержадміністрації (Литовченко Л.В.).
  2. Колективом краєзнавчого музею. (Крутий В.О.).
  3. Колективом районної бібліотеки (Дудко І.В.).

В зв’язку з тим, що розгляд питання перейменування вулиць заплановано на засіданні Громадської ради 19 лютого 2015 року, прошу надати висновки до 17 лютого.

9 лютого 2015 р.

З повагою:                                                                                       Сергій Трегубенко

Коментарі закриті.