— 32-річного Ігоря Шпанарського, втікача з Домницького виправного центру (там відбувають покарання колишні правоохоронці), 27 січня впіймали, — повідомив полковник Іван Кочубей, начальник управління Державної пенітенціарної служби в області.

Про це розповіла газета “Вісник Ч”.

— Знайшли його аж у Тирасполі, у Придністров’ї (тобто за кордоном), — розповідає Іван Іванович. — За п’ять днів до його затримання було вирішено повторити орієнтування про розшук Шпанарського. Орієнтування розіслали по всіх відділах та управліннях міліції України. І ось удача. Виявляється, втікач весь цей час жив у Тирасполі — пристав до жіночки з дитиною, завів друзів! Один із товаришів купив машину. Вони її замочували, та, певне, спиртного не вистачило, і друзі пішли до магазину. Там поводилися непристойно, і на них звернув увагу наряд ППС (патрульно-постової служби). їх забрали до міліції, почали встановлювати особи. Оскільки Шпанарський з України, зателефонували до міліції Одеси (туди найближче від Тирасполя). З Одеси відповіли: «Так то ж наш утікач з виправного центру! На нього є орієнтування».

28 січня з селища Гребенники Великомихайлівського району Одеської області Шпанарського доправили до Менського райвідділу міліції. Оскільки ще 12 листопада стосовно нього була порушена кримінальна справа за втечу.

Ігор Шпанарський, засуджений за зґвалтування 17-річної дівчини у Києві до дев’яти років позбавлення волі, 11 листопада минулого року втік під час виконання робіт за межами Домницького виправного центру. Він, як колишній співробітник правоохоронних органів (працював молодшим інспектором з режиму і нагляду (наглядач), був після вироку суду поміщений до виправної колонії у селищі Макошине. Після відсидки половини терміну був направлений до Домницького виправного центру.

Це установа з полегшеними умовами перебування засуджених. Після шести місяців перебування там ув’язнені можуть працювати. Ігор став до роботи у серпні, а через три місяці втік з підприємства «Березнянська птиця». Шпанарський разом із ще десятьма поселенцями мав вантажити або прибирати. Один з працівників птахофабрики забрав його і ще трьох засуджених вантажити дрова. Молодший інспектор, що наглядав за злочинцями, залишився з групою із семи чоловік, а решта, четверо, поїхали без нагляду. Цим Шпанарський і скористався. Спокійно добрався до Чернігова, продав мобілку і поїхав на Київ. Далі його слід загубився.

Інспектор, який вчасно не доповів про втечу засудженого, наступного дня після НП звільнився з роботи.

Тепер Шпанарському доведеться досиджувати чотири роки плюс термін за втечу. А це від трьох до п’яти років. На який строк — вирішить суд.

Коментарі закриті.