Менська міжрайонна виконавча дирекція є структурним підрозділом Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в якому станом на 19 листопада обліковується 1175 підприємств, установ, організацій і суб’єктів підприємницької діяльності, що об’єднують більше 10,5 тисяч працюючих громадян. У тому числі 61 особа застрахована в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування на добровільних засадах.

Головним завданням дирекції було і залишається своєчасне та в повному обсязі фінансування підприємств, установ, організацій (страхувальників) на виплати допомог застрахованим особам, яке необхідно проводити протягом 10-ти робочих днів від дати надання страхувальниками заяви – розрахунку до органу Фонду.

У 2015 році значно покращено ситуацію з проходженням коштів через Головне управління Державної казначейської служби України в Чернігівській області. На поточну дату ці платежі проходять протягом 5-ти робочих днів при встановленому законодавством 10-денному терміні.

Станом на 19 листопада на виплату державних соціальних гарантій, а це − допомоги по тимчасовій втраті працездатності, по вагітності і пологах та на поховання, проведено фінансування по заявах-розрахунках, наданих страхувальниками, до 14 листопада включно.

Звертаємо увагу, що відповідно до чинного законодавства для призначення допомог документи за місцем роботи розглядаються:

по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах – не пізніше десяти днів з дня їх надходження;

на поховання – не пізніше дня, що настає за днем звернення.

Спеціалістами дирекції постійно ведеться роз’яснювальна робота зі страхувальниками (бухгалтерами, головами комісій (уповноваженими) із соціального страхування) щодо своєчасної обробки листків непрацездатності, включення їх до заяв-розрахунків та подачі заяв-розрахунків без запізнення з метою скорочення терміну їх фінансування для своєчасного отримання застрахованими особами матеріального забезпечення.

До дирекції заяви-розрахунки необхідно подавати не рідше двох разів на місяць, а по можливості – по мірі надходження листків непрацездатності від застрахованих осіб з тим, щоб працюючі вчасно та в повному обсязі одержували матеріальне забезпечення від Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності .

Коментарі закриті.