2vv311013(1)З нагоди 69-ї річниці визволення України від фашистських загарбників представники влади та районної організації ветеранів України відвідали ветеранів Великої Вітчизняної війни: Коноваленка Олексія Федоровича (м.Мена), Кроху Миколу Зіновійовича (м.Мена), Артамонова Михайла Яковича (с.Веселе) та Куліша Федора Івановича (с.Киселівка).

Гості засвідчили увагу колишнім фронтовикам, привітали їх зі святом, вручили грамоти, подарунки та квіти, а представники ветеранського хору поспівали їм пісень.

В ході невимушеного спілкування ветерани розповідали про свій бойовий і життєвий шлях, зазначали, що в цілому держава турбується про ветеранів, вчасно виплачується достатня пенсія, надається медична допомога.

Питання соціального захисту ветеранів війни, забезпечення медичного обслуговування, належного рівня їх життя перебуває на постійному контролі Президента України Віктора Януковича. Глава держави неодноразово звертав увагу на те, що обов’язком кожного є турбота про ветеранів, які своїм життям і здоров’ям вибороли нам мир. Про це зазначали представники влади під час відвідування ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Довідково: У Менському районі на виконання завдань Президента України щодо поліпшення соціального та медичного захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни здійснюються відповідні заходи. Станом на 01.10.2013 року на обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 2011 ветеранів війни, в т.ч. 562 членів сімей загиблих і померлих учасників війни і 152 учасників бойових дій Великої Вітчизняної.

Надання пільг цій категорії населення здійснюється у відповідності до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та бюджетного законодавства. Ветерани війни користуються пільгами на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива, скрапленого газу, оплату послуг зв’язку тощо.

Інвалідам війни надається 100% знижка плати за користування житлом в межах норм, передбачених чинним законодавством, за користування комунальними послугами, твердим паливом та скрапленим балонним газом та 50% знижка за послуги зв’язку, крім інвалідів війни, які приймали участь у бойових діях у 1941-1945 роках. Їм надається 100% пільга за послуги зв’язку.

Учасники бойових дій користуються 75% знижкою по оплаті за житлово-комунальні послуги та паливо, всі інші ветерани мають знижки 50%. За послуги зв’язку учасники бойових дій платять 50%.

З січня 2013 року учасники бойових дій та інваліди війни ІІ-ІІІ груп періоду Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років, користуються пільгами, які передбачені для інвалідів війни І групи. На фінансове забезпечення пільг кошти спрямовуються у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

З метою поліпшення соціального обслуговування даної категорії людей, постійно проводиться обстеження матеріально-побутових умов їх проживання. На сьогодні всі сільські ради на своїй території мають соціальних робітників, які надають близько 40 видів різних послуг.

В поточному році в управлінні соціального захисту населення 8 інвалідів війни та прирівняних до них категорій одержали санаторно-курортні путівки, з них 4 інваліди війни оздоровлені в місцевому санаторії «Остреч» за рахунок субвенцій державного бюджету місцевим бюджетам. 57-ом інвалідам війни виплачена компенсація за невикористану санаторно-курортну путівку на суму 25,5 тис. грн. Одному інваліду війни здійснено капітальний ремонт власного житла.

Медична допомога ветеранам надається в усіх лікувально-профілактичних закладах Менського району. Для обслуговування інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни в поліклініках та амбулаторіях призначені відповідальні лікарі та медичні сестри. Проводиться комплексний медичний огляд ветеранів війни спеціалістами всіх профілів при виїздах в медичні установи району. Ведеться журнал обліку інвалідів, які направляються на лікування в Чернігівський обласний госпіталь; черг на лікування в стаціонарах на місцевій базі немає. В стаціонарах медичних закладів діють палати для лікування ветеранів Великої Вітчизняної війни. Всі палати забезпечені твердим та м’яким інвентарем, індивідуальними предметами догляду за важкими та хронічними хворими.

Райдержадміністрація тісно співпрацює з районною організацією ветеранів України. В постійному режимі проводиться консультативно-роз’яснювальна робота щодо пенсійного та соціального захисту ветеранів війни.

Роботу по вирішенню питань життєзабезпечення ветеранів війни у Менському районі буде продовжено.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

райдержадміністрації

Коментарі закриті.