хоменкоДнями голова облдерж­адміністрації Володимир Хоменко побував у Менському, Щорському та Корюківському районах, де ознайомився з підготовкою освітянських закладів до нового навчального року. Також відбулася серйозна розмова щодо будівництва Музейно-меморіального комплексу пам’яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами у м. Корюківці, пише Хвиля Десни

Загалом, теми навчання, виховання підростаючого покоління і патріотизму, пам’яті про лихоліття й трагедії — речі взаємопов’язані. Адже без минулого немає майбутнього. А прийдешнє — це наша молодь. І від того, якою ми її виховаємо, залежить день завтрашній.

Нині ж розвиток освіти й надання якісних освітніх послуг — один із основних напрямів роботи Президента України Віктора Януковича. На цьому наголосив голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко під час ознайомлення зі станом підготовки освітніх закладів до нового навчального року в зазначених районах.

«Для обласної влади одне з найголовніших питань — це якість освітніх послуг, які ми надаємо нашим дітям. Глава держави ставить завдання: усі діти, незалежно від місця проживання, повинні мати рівний доступ до освіти й отримувати ті знання, які їм забез­печать подальший успіх на життєвому шляху. Тобто для продовження навчання кожна дитина повинна отримати кваліфіковану середню освіту незалежно від того, чи у селі вона живе, чи у великому місті», — підкреслив очільник області.

Березнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Менського району І-ІІ ступенів, яку відвідав Володимир Хоменко, функціонує з 1961 року. У школі-інтернаті навчаються та виховуються 102 дитини з особливими потребами, з них 16 — діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, 40 — діти-інваліди.

Педагогічний колектив працює над проблемою «Модернізація освітньої діяльності школи-інтернату шляхом особистісно орієнтованого навчання і виховання, застосування інформаційних технологій та реалізації принципу корекційної спрямованості навчально-виховного процесу. Проведення лікувально-профілактичних заходів, запровадження здоров’язберігаючих технологій відповідно до критеріїв шкільної програми «Школа сприяння здоров’ю».

Відповідно до проблеми корекційно-реабілітаційний процес будується на принципі індивідуального та диференційованого підходу до кожної дитини, із урахуванням її індивідуальних особливостей та освітніх потреб. Для розвитку здібностей вихованців, їхньої соціалізації організовано роботу 12 гуртків, створено умови для зміцнення здоров’я та корекції вад розвитку дітей.

Покращується матеріально-технічна база школи-інтернату, умови для занять та проживання дітей. Обладнано 9 навчальних кабінетів, 4 класні кімнати, бібліотеку, столярну, слюсарну, швейні майстерні, актову та спортивну зали, медичний кабінет, їдальню, гуртожитки, банно-пральний комплекс.

З метою поліпшення побутових умов дітей, матеріальної бази школи-інтернату залучаються кошти благодійних фондів та організацій. Зокрема, протягом 2012-2013 навчального року за кошти спонсорів обладнано теплицю, модернізовано дві швейні майстерні (забезпечено сучасними електричними швейними машинами), підготовлено приміщення для здійснення допрофесійної підготовки вихованців за робітничою спеціальністю «маляр-штукатур-лицювальник», облаштовано географічний майданчик.

zp8497586rq

Коментарі закриті.