– На території Мени знаходяться 67 вуличних водяних колонок, – повідомив “Нашому слову” директор ТОВ «Менський комунальник» Василь Зима. – Усі вони перебувають у робочому стані. Для порівняння: в Сосниці їх – 23, в Корюківці – вісім, а, наприклад, в Бахмачі вже взагалі немає. На даний час лише одна з водяних колонок Мени обладнана лічильником, а 15 – переобладнані під спеціальний ключ. Чим це викликано? Нам телефонують самі жителі з проханням це зробити. Адже доходить до абсурду: навіть автомобілі дехто примудряється під колонкою мити. Часто колонки ламають. Тому і виготовляємо спеціальні ключі, забезпечуємо ними законних споживачів, з якими укладені договори та які сплачують кошти за воду. Безконтрольне використання води призводить до ненормованих втрат. За це «Менський комунальник» критикувала міська влада, за це нам загрожують штрафні санкції.

Щодо якості Василь Юхимович пояснив, що вода з міського водогону в основному відповідає усім нормам. Адже кожного тижня спеціалісти районної СЕС роблять відбори води з кількох колонок та центральної водонапірної вежі для лабораторних досліджень.

Однак у воді зі свердловин Бучацького водоносного горизонту є перевищення концентрації заліза, а з Нижньо-крейдяного – фтору. Змішування води перед подачею в мережу дає можливість позбутися цих недоліків. А от в літній час, коли споживання значно зростає, до водогону потрапляє більше води з Бучацького горизонту, котра має специфічний присмак заліза. Ситуацію могла б кардинально покращити станція знезалізнення, але на даний час вона не працює. І оскільки щодо виконавців будівельних робіт на цьому об’єкті порушено кримінальну справу, то невідомо, коли станція запрацює взагалі.

Коментарі закриті.