Журналісти телеканалу ІНТЕР теж зацікавилися великою проблемою маленької річки.

Після серії критичних матеріалів про те, що стоки з менського сирзаводу забруднюють річку Бабку, ми отримали офіційний лист-відповідь, підписаний головою районної державної адміністрації Анатолієм Соломком. У листі йдеться мова про те, що очисні споруди підприємства працювали з деякими порушеннями і допускали скиди зворотних вод з перевищенням норм. Державі заподіяно збитків більш як на 41,5 тисячі гривень. Втім, читайте самі:


«За підсумками моніторингу критичних матеріалів друкованих та електронних засобів масової інформації на критичний матеріал, що порушений у статті «Меняни хочуть незалежної експертизи стану річки Бабки» (районна газета «Наше слово» №45 від 5 листопада поточного року), та на звернення жительки м. Мена на «гарячу лінію» голови обласної державної адміністрації щодо забруднення місцевої річки Бабка скидами нечистот філією «Менський сир» ППКФ «Прометей» райдержадміністрація повідомляє наступне.
На звернення мешканців м. Мена Чернігівською міжрайонною природоохоронною прокуратурою та Державною екологічною інспекцією в Чернігівській області 14 листопада проведена позапланова перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства філією «Менський сир» ППКФ «Прометей» у частині дотримання вимог водного законодавства.
Виявлено, що очисні споруди підприємства працювали з деякими порушеннями і допускали скиди зворотних вод з перевищенням норм. Русло річки Бабки замулилось, місцями водойма заросла високою водною рослинністю. Це призвело до уповільнення течії та застою води.
При здійсненні скиду зворотних вод з очисних споруд підприємства 14.11.2011 року складено Акт перевірки № 576/08, в якому описані порушення та складено припис, відповідно до якого необхідно не допускати порушення технологій, регламентованих при експлуатації очисних споруд, та скид стічних вод з перевищенням граничних нормативів.
Обраховано розмір збитків, заподіяних державі внаслідок порушення Закону України «Про охорону та раціональне використання водних ресурсів», які склали 41539,22 грн.
Спеціалістами Менської райСЕС 15 грудня проведена позапланова перевірка стану та функціонування лабораторії очисних споруд філії «Менський сир» ППКФ «Прометей». У ході перевірки виявлено, що лабораторія забезпечена необхідним устаткуванням для проведення лабораторних аналізів якості очищення та складу стічних вод. Обладнання сертифіковане, повірене згідно з термінами. Один раз на 10 днів проводиться повний лабораторний аналіз, щоденно – за показниками рh, 02. Про результати роботи очисних споруд щомісячно дані передаються до екологічної служби Чернігівської області для узагальнення та контролю.
За повідомленням керівництва філії «Менський сир» ППКФ «Прометей», у період з вересня по грудень 2011 року виконано роботи по очищенню трьох біологічних ставків доочистки стічних вод після II ступеня очистки, що значною мірою вплинуло на результат очищення стічних вод та досягнення якості відповідно до ГДС. З 14 грудня на очисних спорудах здійснюється авторський організаційно-методичний та консультаційно-технологічний супровід пусконаладки з поновленням роботи очисних споруд науково-впроваджувальною фірмою «СІХІД».
На черговій сесії районної ради 29 грудня прийнято рішення «Про розгляд звернення жителів м. Мена щодо екологічного стану річки Бабки». Відповідно до даного рішення, районна рада узяла до відома календарний графік роботи по очищенню русла річки Бабка, запропонований керівництвом філії «Менський сир» ППКФ «Прометей», та вирішила створити комісію по вивченню роботи очисних споруд. Крім того, депутати районної ради запропонували звернутися до Державної екологічної інспекції в Чернігівській області з питання проведення щоквартального моніторингу екологічного стану річки Бабки».

Фото Раїси МИХАЙЛЕНКО.

Коментарі закриті.