Я вже писав про те, що я є ворог радянської влади.  Це означає, що я нікому не довіряю управляти моєю країною і моїм містом, ніяким радам і ніяким головам. Чому? Бо не хочу, щоб в черговий раз мене пошили в дурні. Я – громадянин України і член місцевої громади, і це мій обов’язок потурбуватися про те, щоб все тут було як годиться. Але сам я цього зробити не можу, тільки спільно з іншими громадянами.

В тому то вся проблема і полягає, що громадян в Україні вкрай обмаль, більшість продовжує залишатися сумнозвісним радянським народом, котрий воліє віддати право управління суспільними справами будь-кому. Закономірним результатом такої безвідповідальності є розвиток політичного шахрайства, корупції, пограбування громадян і руйнації держави.

Візьмемо, для прикладу те, що робить з водопостачанням в Мені міськрада на чолі з Федором Фесюном.

Більшість добре пам’ятає часи, коли з водопостачанням в Мені були величезні проблеми, тоді питання стояло про забезпечення якісного водопостачання. Коли трудовий колектив під керівництвом Василя Зими налагодив якісну роботу і водопостачання, виникло нове питання – про ціну. Так, воно дуже хвилювало депутатів попереднього, 5-го скликання, котрі не знайшли можливості знизити ціну на водопостачання, звісно ж не шкодячи якості.

Те, що зробила Менська міськрада нинішнього скликання, дуже нагадує події 1917-го року – давайте зруйнуємо ЗАТ «Менський комунальник» і створимо потужне комунальне підприємство при міськраді, котре забезпечить дешеве і якісне водопостачання.

Звісно, відповідальні люди обов’язково б прорахували дану ідею, але не ці депутати і не цей голова міськради – добитися від них конкретних цифр, у скільки обійдеться менянам створення підприємства і скільки потім коштуватиме вода, виявилося неможливим. Міськрада розпочала витрачання бюджетних коштів менської громади на створення свого комунального підприємства і затіяла судові тяжби по розірванню угоди з ЗАТ «Менський комунальник».

Чому не почали будувати свою атомну електростанцію, щоб здешевити електроенергію, чи своє газопостачальне підприємство, щоб закуповувати і поставляти менянам дешевший газ, а взялися саме за воду? Та все просто – Федір Іванович, як він одного разу дуже влучно висловився, сам добре розуміється в каналізації.

Як Федір Іванович розуміється у вивезенні сміття, ми вже бачили – постійно переповнені контейнери і пропозиції обкласти менян сміттєвим податком дуже красномовні. Дуже багато питань і по інших проблемах – очистці вулиць від снігу, випилюванні дерев без саджання нових, подібне.

Але в цьому матеріалі проаналізуємо те, що Федір Іванович стверджує про водопостачання.

Теза перша: всі приватні комунальні підприємства неефективні і тому зараз все організовується на основі суспільної власності.

Неправда. Електропостачання, зв’язок, газопостачання, пасажирські та вантажні автоперевезення, торгівля і безліч всього іншого вже або передане в приватний сектор або знаходиться в процесі передачі. І процесів реприватизації ми не бачимо. Інша справа, що роботу приватного потрібно внормовувати так, щоб воно приносило довготривалу користь і суспільству, і власникам. Якщо ж не керувати чимось належним чином, то з нього суспільству не буде користі за жодних обставин, незалежно від форми власності.

Але врегулювання з допомогою нормотворчої діяльності потребує відповідної кваліфікації, правової, економічної. Якщо такої кваліфікації немає, то не вдасться якісно організувати і власну справу.

Теза друга: приватизація, це погано.

Неправда, все залежить від державного і самоврядного управління. Звісно, можна було б таке твердження віднести на рахунок комуністичних і соціалістичних переконань Федора Івановича, якби вони не суперечили його вчинкам. Приватизація, коли приватизує Федір Іванович, є моральна і корисна, а от коли хтось інший приватизував, то тут мер реагує зі всією соціалістичною непримиренністю.  До речі, ЗАТ «Менський комунальник» приватизував трудовий колектив, котрий там працював.

Теза третя: створене комунальне підприємство при міськраді завжди буде належати міськраді.

Знову неправда. Жодних гарантій, що завтра воно не виявиться неефективним і не буде передане в приватні руки для підвищення ефективності, немає. Так само немає жодної гарантії, що завтра законодавці не заборонять мати у власності самоврядування комунальні підприємства. В такому випадку, новостворене за бюджетні кошти комунальне підприємство буде приватизоване.

Теза четверта: комунальне підприємство при міськраді створюється для конкуренції.

Неправда. Якби Федір Іванович на старому маслозаводі за свої гроші створив своє комунальне підприємство і потім подав заявку на участь в конкурсі, питань би до нього не було. Але якщо нове підприємство створюється за бюджетні кошти менської громади, якщо без будь-яких порівнянь очолюваною Федором Івановичем міськрадою приймається рішення про розірвання договору з ЗАТ «Менський комунальник» і передача водопостачання та водовідведення на обслуговування комунальному підприємству при міськраді, то доцільніше вести мову про рейдерську діяльність, а не про створення конкуренції.

Теза п’ята: водопостачання і каналізація для людей будуть дешевші.

Дане твердження абсолютно голослівне. Федір Іванович вже обіцяв піти у відставку, якщо не зможе втримати ціни на водопостачання. І що? І ціни рішенням очолюваного ним міськвиконкому підняли, і у відставку не пішов. Жодних розрахунків до цього часу не існує. Виникає питання, що є гарантією даного твердження, крім голослівних заяв Федора Івановича? Нічого.

Теза шоста: така воля виборців і таке рішення громади міста.

Знову неправда. Для того, щоб громада прийняла рішення, потрібно спочатку довести до громади необхідні розрахунки, підтверджені відповідними експертними висновками, а потім, після всебічного обговорення, провести збори громадян чи їх делегатів. Що було замість цього? Федір Іванович запропонував окремим виборцям – хочете, щоб вода була дешевша? Окремі виборці і відповіли – так хочемо. А те, що може бути як з сміттям – дешево, але не вивозиться, ніхто ж виборцям не казав!

За умов, коли виборців не поінформували про необхідні витрати з бюджету, коли невідома ціна, котра буде при обслуговуванні новим комунальним підприємством, коли люди не поінформовані про ризики, пов’язані з запланованою передачею, то вести мову про те, що громада прийняла таке, дуже сумнівне рішення, жодними чином не можна.

Теза сьома: посадовці більш високого рівня підтримують рішення про передачу обслуговування водопостачання і водовідведення  комунальному підприємству при міськраді.

Так, райдержадміністрація підтримала. А от начальник обласного управління житлово-комунального господарства, котрий сьогодні вже став заступником голови облдержадміністрації, підписав просто розгромний щодо затії міськради висновок.

19 квітня громадська рада при РДА розглянула звернення ЗАТ «Менський комунальник»:

https://picasaweb.google.com/110953560868852086912/cyyVeG?authuser=0&feat=directlink

Як розглядали дивіться тут:

В результаті розгляду звернення ЗАТ «Менський комунальник» вдалося вийти на рішення про те, що Федір Іванович протягом місяця забезпечить виконання необхідних розрахунків по водопостачанню і водовідведенню та подасть громадській раді, а потім і забезпечить проведення їх експертизи обласним управлінням по цінах.

На уточнююче запитання автора цих рядків про те, чи Федір Іванович приймає таке рішення, той відповів, що він не економіст.

Отакої! Бути головою міськради і не бути економістом! Якщо Федір Іванович не розбирається в економіці, якщо нездатен сам чи силами міськради або залучених фахівців здійснити протягом місяця економічний розрахунок того, що робить вже майже рік, того, що спрямоване на руйнацію трудового колективу ЗАТ «Менський комунальник» і того, що може залишити менян без води, то мабуть він себе вже й головою міськради не вважає? А оце святе! На мою репліку Федір Іванович з усієї сили луснув папкою по столу і з обурливими вигуками покинув засідання.

Ось такого маємо голову міськради, котрий вихваляється тим, що він не економіст, але при цьому дуже бурхливо захищає свій керівний статус!

Досить дивно себе повів і член громадської ради Михайло Бурмака, запропонувавши оголосити зауваження з занесенням до протоколу не Федору Івановичу, а мені. Що ж, нетактовність кожен розуміє по своєму. Для мене головне – бути тактовним по відношенню до інтересів менян, Михайлу Миколайовичу – по відношенню до голови міськради.

Будемо чекати розрахунків і висновків експертизи. Сподіваюся, менська громада їх отримає найближчим часом.

Коментарі закриті.