власна справаЗ 1 січня 2014 року запрацюють ініціативи Міндоходів щодо спрощення та скорочення реєстраційних процедур під час започаткування бізнесу, пише Хвиля Десни.

Вказані зміни очікуються завдяки прийняттю проектів законів «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації осіб як платників податків» та «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» щодо спрощення реєстрації осіб як платників податків».

Отже, з наступного року для того, щоб зареєструватися платником ПДВ або єдиного податку, майбутньому підприємцю не потрібно йти до податкової інспекції. Усі документи прийматиме державний реєстратор, коли проводитиме реєстрацію юридичної чи фізичної особи-підприємця. Потім реєстраційна служба передасть копію заяви до органів Міндоходів, не залучаючи до цього процесу платника.

Планується взагалі відмовитися від свідоцтва платника ПДВ та замінити його випискою з відповідного реєстру. Відразу після реєстрації дані про платника будуть оприлюднюватися на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів. Кожен підприємець  отримає право бути платником єдиного податку відразу з моменту реєстрації, якщо він не є платником ПДВ.

Крім того, новостворений платник податків зможе добровільно зареєструватися платником ПДВ буде без наявності будь-яких обсягів оподатковуваних операцій.

Зазначені законопроекти розроблені відповідно до Національного плану дій на 2012 рік і Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки та прийняті Верховною Радою України 5 вересня 2013 року.

Коментарі закриті.