<img src="http://nslovo.com/wp-content/uploads/2012/10/rada-290×207.jpg" alt="" title="rada" width="290" height="207" cl

buy cheap onlineass=”alignleft size-medium wp-image-14834″ />На останній сесії Менської районної ради депутати переглянули бюджет і дали згоду на реформування медицини.

Не все так погано?

У своїй доповіді начальник фінансового управління РДА Оксана Булавка поінформувала депутатів про перерозподіл коштів районного бюджету з метою виплати заробітної плати працівникам культури, медицини та освіти. Станом на 29 листопада борг становив чотири мільйони 566 тисяч гривень. Ситуація із заборгованістю на кінець року є прогнозованою.

– Ще рік тому ми закладали районний бюджет із прогнозованим дефіцитом, – зауважив голова райдержадміністрації Анатолій Соломко. – Єдиний вихід у цій ситуації – зареєструвати заборгованість і «покласти» в казначейство.

Чернігівську область (і Менський район також) 26 листопада інспектувала комісія Міністерства фінансів, перевіряючи фактичну нестачу коштів у бюджеті для виплати заробітної плати. У результаті з державного бюджету буде виділено додаткову дотацію і працівники мають отримати зароблене.

За словами Оксани Булавки, нинішній рік Менщина у фінансовому плані завершує стабільно. Такого, як було у минулі роки, що доводилося віднімати кошти, приміром, у медицини і віддавати культурі чи навпаки, – немає. До того ж, стабільно забезпечено до кінця року підвезення школярів до навчальних закладів. Це при тому, що збільшено кількість маршрутів, а пальне подорожчало. Деякі райони Чернігівщини таким похвалитися не можуть.

Буде створена медицина катастроф

На сесії депутати погодили передачу зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району майна, яке перебуває у віданні комунального закладу охорони здоров’я «Менська центральна районна лікарня», Чернігівській обласній раді. Це зроблено з метою забезпечення впровадження з 1 січня 2013 року Закону України «Про екстрену медичну допомогу». Мова йде про створення медицини катастроф.

Іншими словами, як пояснив головний лікар району Петро Хомрач, «швидка» буде передана створеному в Черніго­ві обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. 21 працівник районної «швидкої» буде переведений туди, майно теж передадуть. Але то тільки формально. Фактично і техніка, і люди лишаться тут, у районі. Пальне, кошти на виплату заробітної плати і медикаменти надходитимуть з нового комунального підприємства.

Реформування цієї сфери медицини – справа дорога. На повноцінне оснащення медицини катастроф у країні потрібно близько 300 мільйонів гривень. Щоб фельд­шери, які приїжджають на екстрений виклик, могли застосовувати і дефібрилятори, і крапельниці, й інше устаткування для порятунку людей.

До речі, йде мова про екстериторіальність медицини катастроф: якщо, приміром, усі «швидкі» у Сосницькому районі будуть на викликах, то поїхати на виклик зможе вільна бригада з найближчого району. Це стане у нагоді жителям населених пунктів, що розташовані на межах районів.

Паралельно з медициною катастроф у районі діятиме й невідкладна допомога, як і раніше на виклик до хворого приїжджатиме лікар.

Мінус депутат і плюс інший

На сесії також ухвалили рішення про реєстрацію нового депутата районної ради. Петро Тищенко достроково припинив свої повноваження народного обранця. Замість нього визнано обраним та зареєстровано наступного за черговістю кандидата в депутати у виборчому списку районної організації партії «Сильна Україна» Віктора Шевченка – 1969 року народження, вчителя Березнянської школи I – II ступенів.

Коментарі закриті.