Влада на ціни не впливаєЦіни на окремі продовольчі товари на базарах і в магазинах Мени відслідковує відділ економічного розвитку, торгівлі, інфраструктури та з питань організації діяльності Центру надання адміністративних послуг РДА.

Як повідомила «Нашому слову» начальник відділу Алла Васюк, моніторинг проводиться двічі на місяць, а інформація надається Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації.

– Останній моніторинг ми робили за станом на 15 березня, – показує роздруковану таблицю Алла Віталіївна. – Наприклад, борошно вищого ґатунку коштувало на базарі в середньому 12 гривень, у магазинах – 13. Чернігівський хліб в залежності від сорту і ваги буханця – від 6,50 до 10 гривень і на базарі, і в магазинах. За гречану крупу на базарі в середньому просили 25 гривень, а в магазинах можна було купити за 23, цукор відповідно 14,50 і 14,40, олія (за літр)– 31 і 29,50, яйця в середньому 16 гривень.

За словами Алли Васюк, крім збору інформації про ціни і передачі її «нагору», більше жодних повноважень чи законних важелів впливу на ціноутворення влада не має.

Станом на середину минулого тижня на Троїцькому базарі свинячу вирізку продавали по 70 – 75 грн. за кілограм, сало – по 35 – 45, підчеревину – по 55. Ціни на олію, борошно, цукор, крупи, яйця залишалися приблизно на тому ж рівні.

В кіоску Чернігівського молокозаводу молоко коштувало 12,50 грн. за літровий пакет, сметана 15% жирності – 12 грн. за упаковку 400 грамів, сир – 94,62 грн. за кілограм. В ящиках з яблуками цінники красувалися від 16 грн. і вище, найдешевша заморожена морська риба коштувала 30 грн. за кілограм.

Коментарі закриті.