Найбільша соціальна мережа «Вконтакте» відмовилася від вільної реєстрації. Тепер завести аккаунт можна тільки за запрошенням уже зареєстрованих у мережі користувачів. «ВКонтакте» пояснює обмеження боротьбою з «порожніми» акаунтами, які створюються як для розсилки спаму, так і для видимості масовості окремих груп користувачів, пише “Коммерсант.ru”.

«”ВКонтакте” став найбліш відвідуваним сайтом Росії, на який щодня заходить понад 23 млн чоловік. Сьогодні ми повертаємося до витоків – системи запрошень. З цього дня зареєструватися “ВКонтакте” без запрошення не можна »- таке повідомлення було опубліковано в блозі засновника соціальної мережі Павла Дурова.

За його словами, невелика кількість користувачів вже отримали право запрошувати нових учасників, інші отримають обмежену кількість запрошень з часом.

Які саме учасники отримають право запрошувати нових користувачів, а також якою буде їхня кількість, «ВКонтакте» не коментують (загалом у мережі зареєстровано більше 100 млн користувачів). Обмеження введено для того, щоб запобігти реєстрації «порожніх» акаунтів роботами, і для боротьби зі спамом, кадже представник соціальної мережі Владислав Циплухін. «Порожні» профілі найчастіше використовуються для створення видимості масовості, наприклад, у групах користувачів.

Боротьба зі спамом справді є давнім головним болем соціальних мереж, в тому числі у випадках створення «порожніх» акаунтів, які використовуються для розсилки повідомлень. Ще одна російська соціальна мережа, «Однокласники», в жовтні 2008 року з метою боротьби зі спамом ввела платну реєстрацію для нових користувачів. Щоправда, у серпні 2010 року від цієї практики, що викликала свого часу шквал критики користувачів, відмовилася.

Варто зазначити, що останнім часом соціальна мережа «Вконтакте» стала популярним ресурсом у політизованої молоді. Саме там зазвичай поширюється інформація про протестні акції та мітинги. У блогосфері вже висловлюються думки, що на керівництво сайту могли натиснути представники силових структур, яким не подобається «анонімність» користувачів.

«Мені не хотілося б з будь-якого приводу кричати про репресії режиму, але ймовірність такої версії дійсно не можна виключати, – заявив один з лідерів Руху проти нелегальної імміграції, Володимир Тор .- Недавні події в Єгипті супроводжувалися тим же самим – спробами відключити соціальні мережі і перекрити доступ в інтернет ».

За словами лідера націоналістів, в Росії молодь більш просунута в технічному відношенні, крім «Вконтакте», є багато інших сервісів, наприклад Facebook, Twitter.

«Цей процес самоорганізації в будь-якому випадку неможливо зупинити», – упевнений пан Тор.

Обмеження в реєстрації ніяк не пов’язані з боротьбою з екстремізмом, так само, як не існує тиску з цього приводу з боку влади, стверджують «ВКонтакте».

Схожа історія була восени 2009 року з «Яндексом», коли найбільший російський пошуковик відмовився від рейтингу блогів. Джерела “Ъ” в правоохоронних органах стверджували, що рішення відмовитися від рейтингу було ухвалене після того, як в топі опинилися ряд скандальних повідомлень, що викликало крайнє незадоволення влади. Зокрема, про навчання ОМОНу, на яких нібито відпрацьовувалися дії з розгону мітингу пенсіонерів. Утім, в самому «Яндексі» запевняли, що ніякого тиску з боку влади не існувало, а відмова від рейтингу блогів пов’язаний з так званими соціальними накрутками.

Коментарі закриті.