Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул відвідав з робочою поїздкою Чернігівську областьУ рамках робочої поїздки до Чернігова віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул провів низку нарад з керівництвом області. Зокрема, з питань реалізації Комплексної стратегії регіону, розвитку будівельної галузі та реалізації програм «Доступного житла», розвитку автомобільного виробництва та залучення інвестицій у житлово-комунальну галузь.

Про це повідомляє прес-служба віце-прем’єр-міністра.

За результатами поїздки Олександр Вілкул дав низку доручень, направлених на активізацію соціально-економічного розвитку області. У тому числі це стосується персональної відповідальності керівництва регіону по реалізації проектів «Доступного житла» та впровадження сучасних технологій в ЖКГ для підвищення якості комунальних послуг.

На Чернігівському автозаводі віце-прем’єр провів нараду щодо можливості залучення продукції заводу до реалізації державних програм.

«Урядом розроблено Програму активізації економіки, що направлена на підтримки місцевих громад, зокрема, це стосується оновлення громадського транспорту – придбання тролейбусів, трамваїв та автобусів великої пасажиромісткості. Транспорт має використовувати сучасні енергозберігаючі технології, підвищити комфорт для пасажирів, забезпечувати необхідні умови для перевезення пасажирів з особливими потребами», – сказав Олександр Вілкул.

Зокрема, Чернігівським автозаводом було випущено 5 тис 713 автобусів, у тому числі 650 шкільних автобусів. Минулого року вироблено перші 3 комфортабельні тролейбуси спільного виробництва «Еталон» – «Бєлкомунмаш» (Республіка Білорусь). Тролейбуси обладнані спеціальною платформою для заїзду інвалідів.

Як доповів віце-прем’єр-міністру голова правління ПРАТ «Чернігівський автозавод» Валерій Купцов, у 2013 роі планується випустити ще 1200 автобусів пасажиромісткістю від 40 до 108 місць.

На Чернігівводоканалі Олександр Вілкул провів нараду з питань залучення інвестицій у житлово-комунальну галузь та проінспектував результати впровадження на підприємстві проекту «Розвиток міської інфраструктури».

У рамках Проекту було залучено кредит Світового банку реконструкції та розвитку в розмірі 22,8 млн дол. США. Завдяки цьому була модернізована система водопостачання: реконструйовано водопровідні та каналізаційні мережі, встановлено нове насосне обладнання на артезіанських свердловинах. Придбана сучасна спеціальна техніка (автокрани, гідроманіпулятори, аварійні машини) підвищила якість будівельних і ремонтних робіт.

«У результаті витрати пально-мастильних матеріалів при використанні нової техніки знизилися на 9%, скоротилися витрати електроенергії при постачанні води на 20%», – доповів

головний інженер «Чернігівводоканалу» Сергій Коцур.

Протягом 2013 року буде продовжена модернізація систем водопостачання, змонтовано систему автоматичного регулювання водопостачанням і водовідведенням, встановлено 6 насосних станцій.

Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул поставив завдання провести аналіз стану водопровідних мереж міста та забезпечити заміну застарілих мереж.

«Урядом буде реалізована Програма з модернізації розвитку житлово-комунального господарства. Це стосується підтримки створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), оновлення систем водо- та теплопостачання, ремонту ліфтового господарства», – сказав Олександр Вілкул.

Упродовж 2010-2012 років в Чернігівській області було введено в експлуатацію 3 нових артезіанських свердловини, реконструйовані 18 каналізаційних насосних станцій, замінені та побудовані понад 150 км мереж водопостачання та водовідведення.

Коментарі закриті.