Макошине і цього літа зустрічало іноземних гостей: два десятки англійських школярів та їхні вихователі привезли безліч подарунків, гуманітарну допомогу та гарний настрій дитячому літньому табору «Дясняночка» та всьому селищу.

Усім знайшлися подарунки

Коли англійці приїжджали минулого року, вони цікавилися, які проблеми мають макошинці і чим їм можна допомогти. А вже цього літа приїхали з купою подарунків.

– Селищному Будинку культури гості подарували ноутбук, – розповідає директор закладу Василь Циганок. – Також виділили матеріали і допомогли з ремонтом Будинку культури. Діти у роботі дуже завзяті та виховані. З ними приємно працювати. Для жителів селища організували концерт «Дружба між країнами». І англійці, і наші земляки разом придумали концертну програму і ставили номери. Макошинська збірна з футболу та англійські школярі зіграли матч. Іноземні гості придбали великого коропа, якого зробили талісманом їхньої футбольної команди і поселили у велику миску.

Головний лікар Макошинської районної лікарні №2 Наталія Корнієнко розповіла «Нашому слову», що гості допомогли придбати лінолеум та шпалери для ремонту фізіотерапевтичного кабінету та коридору в амбулаторії. Також придбали штативи для крапельниць, подарували тонометр.

– Дуже сподобалося, що діти щиро зацікавлені у допомозі нам і не байдужі до наших проблем, – ділиться враженнями Наталія Іванівна. – Вони просто перейнялися проблемами селища. Поряд з ними і наші сільські діти вчилися любити своє селище і брали гарний приклад.

– А дитячому садочку благодійна організація допомогла іграшками, дидактичним матеріалом для навчально-виховного процесу. Дуже багато привезли книжок, – радіє директор дитячого садка Юлія Тимців. – Обновили нам посуд для роздачі їжі, а також закупили матеріал для пошиття спальних комплектів на ліжечка. І буквально в останні дні перебування британські учні вирішили зробити сюрприз: на свої кишенькові гроші придбали багато іграшок і прийшли бавитися з дітьми.

Поїздка дорога, але того варта

– Ці діти навчаються в школі у місті Дувр, – розповідає головний координатор британців в Макошине та їхній викладач Хелен Сміт. – Приїжджали сюди минулого року разом із англійською благодійною організацією British Humanitarian Aid in Ukraine, щоб організувати літній табір. Цього року у співпраці з селищною благодійною організацією «Нащадки АРАТТИ» забезпечили гуманітарну допомогу.

– Усі наші школярі наполегливо працювали, щоб зібрати кошти для Макошине. І хочеться сказати, що без допомоги керівника «Нащадків АРАТТИ» Наталії Колісниченко та селищного голови Валерія Кравцова ми б не змогли нічого зробити, – додає Хелен. – Звичайно, для нас недешево приїжджати сюди. Але ми абсолютно не шкодуємо про витрачені гроші і час.

– Усього у нашому наметовому містечку «Десняночка» оздоровлювалося 56 дітей з Макошине, 10 – з Чернігова, 25 юних британців та сім вихователів, – розповідає керівник «Нащадків АРАТТИ» Наталія Колесник. – Мовний бар’єр допомогли подолати наші колеги з Чернігова, забезпечивши молодими перекладачами. Англійці допомагали макошинцям вивчати англійську мову, і самі потрошку вчилися української. Каталися на поромі. Загалом же у дітей не було і хвилинки вільної. Проводили тематичні години, свята та багато іншого.

Майже 120 чоловік проживало в таборі: це були не лише діти, а й охорона, кухарі, вчителі та вихователі. Крім того, в облаштуванні наметового містечка «Десняночка» допомагали волонтери. Організатори також дуже вдячні батькам, які допомагали домашніми продуктами.

Закрутили шури-мури

Емілія, учениця з Дувру, розповіла «Нашому слову», що їй дуже сподобався табір і перебування в Україні. Взагалі про Україну вона раніше нічого навіть не чула, як і її друзі.

У спілкуванні, звичайно, були проблеми, але сама атмосфера виявилася надзвичайно приємною. Знанням української мови вони поки що похвалитися не можуть, але для фінального концерту вивчили дві пісні.
Емілія сподівається приїхати сюди і наступного року. Дівчина дуже хотіла б дізнатися про нашу країну більше. А ще поділилася з нами секретом, що в таборі між українськими та англійськими підлітками виникло кілька любовних історій.

На святковій лінійці-закритті цьогорічного табору урочисто опустили прапори держав. Українці заспівали англійською, а гості виконали українські пісні. Причому найкраще і зовсім без акценту у них вийшли рядки із пісні: «Віть-віть-віть, тьох-тьох-тьох, а-я-я, ох-ох-ох. Там соловейко щебетав».


Коментарі закриті.