гриппВ Україні відзначається агресивність вірусу грипу типу А Н1N1, що на відміну від інших вірусів здатен провокувати важкі вірусні пневмонії і часто призводить до смерті, – повідомляє завідувач Менського РЛВ Чернігівського МрВ ДУ « Чернігівський ОЛЦ ДСЕСУ» Юлія Зеркаль.

Особливо небезпечним грип є для представників груп ризику – це діти до 5 років (особливо – діти до 2 років), вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, хворі на хронічні серцево-судинні захворювання, хворі на хронічні захворювання легенів, люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями. Також сюди належать професійні групи ризику – медичні працівники, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях.

У разі появи небезпечних симптомів – значне підвищення температури тіла, головний біль, біль у м’язах, біль у горлі, кашель, нежить, закладання носа – представники груп ризику мають обов’язково звернутися до лікувального закладу, пройти обстеження та при необхідності отримати лікування протягом двох діб з часу появи симптомів грипу.

Вагітні жінки мають викликати свого лікуючого лікаря . Для цих людей грип становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво зменшує шанс одужати без ускладнень, а часто – вижити.

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний, тому можна легко уникнути зараження гострими респіраторними інфекціями та грипом в період сезонного підйому захворюваності та, навіть, під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей:

1. Уникати скупчень людей – аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів. Особливо це актуально під час епідсезону підйому захворюваності ГРВІ та грипу – з листопада по лютий місяць, так як саме в цей час реєструється сезонне зростання захворюваності ГРВІ.

2. Користуватися одноразовими масками – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Маскою повинна користуватися людина, яка доглядає за інфекційним хворим чи просто спілкується з ним, а хвора людина повинна використовувати маску лише в одному випадку: якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищених масками. Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс, її потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться. Використані маски в жодному разі не можна розкладати по кишенях чи сумках – їх потрібно одразу викидати у смітник.

3. Користуватися одноразовими паперовими серветками і рушниками – як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження.

4. часто провітрювати приміщення;

5. часто мити руки з милом;

6. прагнути не торкатися очей, носа або рота немитими pуками;

7. уникати обіймів, поцілунків і рукостискань;

8. прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;

9. якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від нього на

відстані.

10. Згідно з рекомендаціями ВООЗ належний рівень охоплення щепленнями проти грипу повинен бути не меншим 75 % серед груп медичного та професійного ризику.

«Для цього необхідним є розуміння важливості імунопрофілактики проти грипу заради збереження здоров’я як кожного зокрема, так і керівників трудових колективів, представників місцевих органів охорони здоров’я», – на цьому під час прес-конференції наголосила головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська.

 

Один коментар