майстренкоНещодавно 11-річна менянка Вікторія Майстренко, спортсменка другого дорослого розряду, у складі української збірної виборола перше місце на змаганнях з легкої атлетики у Лейпцигу. Дівчинка встановила рекорд області – стрибнула на 150 см у висоту.

До олімпійської медалі

– До мене в секцію ще Вікина мама ходила, – розповідає тренер юної тріумфаторки Надія Таратухіна, – була вона чемпіонкою України у штовханні диска, закінчила спортивну академію.

– Так-так, – підхоплює дівчинка, – мама хоч і працює майстром з манікюру, але про спорт не забула: ранками бігає, робить розминку.

Отож, щоб не пропадали такі гени, пані Надія й вирішила запросити ще третьокласницю Вікторію на заняття з легкої атлетики. Дівчинка зізнається, що саме тоді й вирішила: якщо і прокладати дорогу в спорті, то мінімум до олімпійської медалі.

З такою метою юна рекордсменка робить щодня впевнені кроки: наполегливо займається, через день відвідуючи тренування. Недарма улюблений предмет спортсменки – фізкультура. Проте Вікторії подобається вивчати і українську мову. За словами п`ятикласниці, школа і секція для неї однаково важливі, проте своє життя дівчинка хоче пов`язати все ж таки зі спортом.

Коли отримала першу медаль, Віка не пам`ятає, але захоплено розказує, що то було в Києві. Наразі талановита менянка за свою дворічну спортивну кар`єру завоювала аж 22 медалі, проте найголовнішою, на її думку, є остання, Лейпцизька.

Сподобалися американські гірки

За словами Надії Таратухіної, її вихованці дуже часто їздять на змагання до столиці. Під час одного з таких візитів маленьку Вікторію й запримітив київський тренер Сергій Піденко.

– Сергій Петрович допомагав мені тоді 115 метрів стрибнути, – розповідає маленька спортсменка, – так ми і познайомилися. А згодом він запропонував поїхати на змагання до Німеччини.

За кордоном Вікторія пробула тиждень. Група складалася з 21 спортсмена, трьох тренерів і супровідника з України.

– І двох водіїв, – серйозно уточняє дівчинка. – Спочатку було страшно їхати самій, без мами, без свого тренера, але потім звикла. Жили ми в готелі. У перший день мала тренування, в останній – змагання, а решту часу займала насичена культурна програма.

Дітям з України показували художні галереї, архітектуру міста, найпершу кавоварню, от тільки покуштувати кави не дали. Юні спортсмени мали змогу сходити до церкви, зоопарку, на атракціони.

– Найбільше мені сподобалися американські гірки, – ділиться враженнями Вікторія. – Спочатку боялася, а потім аж п`ять разів каталася! Може б, і вісім навіть проїхала, але тренер сказав, що досить.

За словами дівчинки, зоопарк, в який водили їхню групу, набагато більший, ніж менський. А ще там є слони та жирафи. Сподобалися Вікторії й німецькі будівлі, величні та монументальні.

Тріумфальна подорож до Німеччини завершилася, а спортивне літо триває. Минулого тижня у Вікторії були чергові обласні змагання.

– У нас вся команда рівна, показує хороші результати, – розповідає тренер Надія Таратухіна. – Коштів їхати на збори нема, але спробуємо вибратися взимку в Київ, Бровари. Молодь треба розвивати.

 

Коментарі закриті.