Під час прес-конференції, яка відбулася минулого тижня в Києві, президент України Віктор Янукович відповів на понад 20 запитань журналістів. Цікаво, що представники регіональних засобів масової інформації більше цікавилися економічними питаннями, іноземні журналісти – судовим процесом над Юлією Тимошенко та взаєминами з Росією, а київські колеги – президентським маєтком у Межигір’ї і проблемами свободи слова.

268

Лейтмотивом практично усіх відповідей Віктора Януковича було проведення реформ майже у всіх галузях життєдіяльності держави. Президент запевнив, що вони здійснюються заради покращення життя українців. Однак наголосив: під час реалізації реформ доведеться потерпіти, бо такі зміни не можна здійснити безболісно.

– Я співчуваю людям, котрим у деяких випадках доведеться втрачати. Але цей шлях неминучий і безальтернативний, – наголосив глава держави.

Президент заявив, що головні вимоги до чиновників: діяти ефективно, сучасно, працювати цілодобово. І роз’яснювати людям кожен крок, аби ті вірили, що реформи спрямовані саме на покращення життя.
Особливу увагу глава держави звернув на земельну реформу. Віктор Янукович висловив переконання, що Верховна Рада до завершення нинішнього року ухвалить усі необхідні законопроекти для того, щоб з 2012 року запрацював ринок землі.

У той же час президент наголосив, що перший етап земельної реформи проводитиметься «дуже обережно», аби уникнути зловживань на ринку землі. Глава держави звернув увагу, що законопроектом передбачена заборона на продаж землі іноземцям та юридичним особам. А загалом влада налаштована реалізувати ще комуністичне гасло: «Землю – селянам!».

Віктор Янукович заперечив можливість продажу «Нафтогазу» російському «Газпрому» в обмін на знижки на газ. Але висловився за необхідність реструктуризації державного газового монополіста, оскільки його теперішня структура не відповідає сучасним вимогам.

Президент укотре заперечив наявність політичних мотивів у кримінальному переслідуванні лідерів опозиції, зокрема, Юлії Тимошенко. Він запевнив, що не має важелів впливу на прокуратуру і суд, а також зацікавлений у тому, щоб судовий процес завершився якомога швидше і дав відповіді на всі питання, поставлені у кримінальних справах.

Помітне роздратування глави держави викликали запитання учасників руху «Стоп цензурі». Зокрема, журналіста «Української правди» Мустафи Найєма, яке стосувалося маєтку в Межигір’ї, та кореспондента телеканалу СТБ Наталії Соколенко, котра поцікавилася ставленням гаранта Конституції до того, що його син, нардеп Віктор Янукович, у порушення Конституції голосує в парламенті картками інших депутатів. Звертаючись до журналіста СТБ, президент заявив:

– У вас є діти? Я бажаю, щоб у вас було багато дітей… Коли ви станете матір’ю, ви зрозумієте, що таке дитина. Коли чіпають дітей – це зовсім інше. Я вас запевняю, що мені не соромно за моїх дітей і онуків. Я хочу, щоб ваші діти були не гірші, ніж мої. Коли дітей втягують у той бруд, у який ви намагаєтесь втягнути моїх дітей, мою сім’ю. Ви ще зачепіть онуків, старшому онуку 11 років, давайте, поганяйтеся ще за ними…

Коментарі закриті.