Мандрівники подивилися раритети гетьманської столиці й побродили по автотрасі.

123568У будинку Василя Кочубея встановлена дерев’яна гармата. Фото Тетяни ВАСЬКО.

Учасники клубного об’єднання «Віконечко» (діти з обмеженими функціональними можливостями) та учні «Школи волонтерів», які діють при районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, напередодні Дня сім’ї відвідали з екскурсією національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» у Батурині.

Вражень привезли масу. Дерев’яна цитадель, навколо рів, вал, місток – усе як годиться у справжній фортеці. До речі, там свого часу зберігалася гетьманська скарбниця. Усі бажаючі під час екскурсії мали змогу приміряти обладунки тогочасного козака.

Запам’ятався юним менським подорожувальникам і будинок генеральського судді Василя Кочубея. Дівчаток найбільше зацікавила розповідь екскурсовода про кохання Мотрі та Івана Мазепи, а хлопців вразила музейна кімната для тортур: з усім обладнанням та восковими фігурами невільників.

У палаці гетьмана Кирила Розумовського екскурсанти пересувалися у спеціальних капцях, аби не пошкодити дорогий паркет, складений мозаїкою з 20 порід дерева. Статуї, вишукана оздоба інтер’єрів, арабески на стінах – цю красу треба було бачити.

У палаці багато гігантських італійських люстр вагою від 300 до 600 кілограмів. До речі, серед них є дійсно старовинна, котра збереглася й після повного знищення маєтку в епоху Петра I. Ще один раритет вразив відвідувачів: старовинна шафа з книгами, котрі розміняли четверте століття.

Хотіли наші подорожувальники побувати й у монастирі, однак туди їх не пустили – довелось би плисти човном, бо до червня у цих місцях стоятиме розлив.

Повертаючись додому, екскурсанти мали змогу побродити у воді по автотрасі, у прямому значенні цього слова: дорогу за Сосницею залило водою, так розлилася Десна. Деякі автівки завертали назад, а автобус наших подорожувальників благополучно подолав водний бар’єр і повернувся додому.

Коментарі закриті.