Олена Соломяникова з Мени побувала з паломницькою місією в Ізраїлі. І, щиро вражена поїздкою, ділиться своє розповіддю про цю незабутню подорож з читачами найближчої газети.

Про відвідини Святої землі Олена, як віруюча людина, мріяла давно. Молода жінка регулярно відвідує церкву, читає Святе письмо, їздить паломницькими маршрутами України. Коли в її житті лягла темна смуга, за порадою батьків, таки вирішила податися до Ізраїлю. Адже треба щось у житті міняти! Гроші відкладала цілий рік, батьки та бабуся трохи допомогли фінансами.

Відтак, назбиравши 10 тисяч гривень, Олена через інтернет знайшла контакти паломницького відділу у Києві. Поїхала до Ізраїлю з групою у складі 40 паломників під керівництвом екскурсовода отця Василія із паломницького відділу. До речі, до складу групи входили не лише мандрівники з України, а й громадяни Росії, Угорщини, Німеччини.

– І ось наша група вже в аеропорту Бен-Гуріон, – розповідає паломниця. – Посеред зали – дивовижне коло, підняте з підлоги до самого даху, його стінами стікає вода. Будівля – повністю зі скла, навколо ростуть пальми. Особливо здивувала оригінальна архітектура ізраїльських містечок. Багатоповерхівки – маленькі, мініатюрні, з квадратними балконами із жовтого каменю. Біля готелю з двох сторін у вазонах ростуть мандаринові дерева з плодами.

Хоча Ізраїль омивають води Середземного, Червоного і Мертвого морів і межує він з Єгиптом на Заході, з Сирією та Йорданією на Сході та Ліваном на Півночі, країну можна перетнути автомобілем за день.

Перша екскурсія була до Свято-Троїцького собору, що в центрі Єрусалиму. Тут мандрівники склали подячний молебень про благополучне прибуття на Святу землю. Побували паломники й біля Каменя Помазання – це місце, де тіло Ісуса, зняте з Хреста, було обгорнуте плащаницею. Піднялися на Святу гору Сіон, поклонилися Світлиці Пасхальної Вечері. Вже увечері відвідали Храм Успіня Пресвятої Богородиці, монастир Преподобного Герасима Йорданського. Далі – поїздка до Капернаума, Назарету. Звісно, паломники омилися у священній річці Йордан, де Ісус поклав початок рятівного таїнства Хрещення. А потім піднялися на гору Фавор: вона окремо розміщена від інших гір у східній частині Ізраїльської долини. На вершині розташовані два діючі монастирі: православний і католицький.

Екскурсанти відвідали могилу Пресвятої Богородиці, а також монастир Святої рівноапостольної Марії Магдалини, у Віфлеємі – Храм Різдва Христового, у Ієрихоні – монастир на Горі Спокус, у Віфанії – гробницю Чотириденного Лазаря. А ще побродили у Гетсиманському саду – до наших днів збереглася лише його частина, проте до цих пір цвітуть вісім олив. Там також знаходиться Гетсиманський грот, у якому Христос молився, коли він пішов від апостолів.

– Хресний шлях ми почали з Дороги Скорботи (від Долороса до Преторія), – каже Олена. – Там у часи Спасителя знаходилася в’язниця, в яку поміщали злочинців перед судом у римського прокуратора Понтія Пілата. Потім піднялися до Голгофи, поцілували камінь, на якому стояв хрест і де розіп’яли Ісуса. Спустилися до Каменя Світопізнання, до місця отримання Животворящого Хреста.

Олена каже, що ця подорож стала для неї не просто екскурсією по святих місцях. Після відвідин Святої землі її серце й душа дійсно наповнилися світлими почуттями.

Коментарі закриті.