imagesЗавершився VI обласний конкурс дитячої літературної творчості «Хай весь світ дивують нині діти неньки України»

В конкурсі традиційно взяли участь близько 300 дітей і підлітків з усіх куточків Чернігівщини, навіть є творчі роботи з Кривого Рогу.

Темі війни і миру в сьогоднішній історії України присвячувався «Лист захисникам Вітчизни» Ірини Картель (І місце, 6 клас, с. Волосківці), вірш «Я ще вернуся, мамо» Повітко Альони (І місце, 10 клас, м. Мена). Ліричні замальовки з активними громадськими принципами ми бачимо у прозі «Справжнім журналістам присвячую» Кичуги Тетяни (III місце,10 клас, с. Волосківці).

Їх всіх Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА нагородив подарунками.

За умовами конкурсу переможці визначаються в номінаціях «Поезія» та «Проза» за двома віковими категоріями – молодша (4-7 клас) та старша (8-11 клас). Журі конкурсу, а це відомі чернігівські письменники – голова НСПУ О.Конечна, Н.Галковська, Т.Пакалюк, А.Сокол через свої душі й серця пропускають кожну творчу роботу юних літераторів, дуже ретельно аналізують їх, намагаються дати їм подальше життя.

Конкурс народився у 2011 році завдяки спільним зусиллям письменників Чернігова та обласної бібліотеки для дітей. За цей час в ньому взяли участь близько 2000 дітей 4-11 класів нашої області, більшість дітей із сільської місцевості.

Діти пишуть вірші, оповідання, казки, есе, роздуми, іноді дуже мудрі, майже філософські. Юних авторів турбує все – доля Батьківщини і своєї родини, дружби і дитинства, рідного краю і природи, і багато чого в житті. Щиро, відверто, іноді по – дитячому наївно діти намагаються розібратися в своїх почуттях, в подіях, які відбуваються в світі, в Україні, у взаємовідносинах людей, країн.

За умовами конкурсу твори – переможці друкуватимуться в окремій збірочці «Хай весь світ дивують нині діти неньки України», які щорічно видаються за сприяння обласної державної адміністрації, депутатів, самих письменників.

Видано вже 5 збірочок, ілюструють їх теж діти.

Конкурс вкотре засвідчив, що діти Менщини талановиті!

Коментарі закриті.