У Мені хочуть створити «парк мріЇ»У Харківському видавництві вийшов друком науково-документальний нарис «Місто Мена в історичній та науковій ретроспективі», автором і упорядником якого є кандидат історичних наук, доцент Олександр Салтан.

Олександр Миколайович – уродженець Мени, живе і працює у Харкові. Свою роботу присвятив дружині Наталії та сину Сергію.

Пропонована читачу збірка приурочена 605-ій річниці з часу першої писемної згадки про місто, ювілейні роковини якої припали, на переконання автора, на 4 серпня минулого року.

Видання включає у себе історичні, наукові та етнографічні матеріали, які стосуються Мени.

Хронологічний та джерельно-історіографічний принципи розміщення відомостей дозволяють поринути у минуле, уявивши себе мандрівником у часі, який торкається до реальної історії, схожої на пригодницький роман.

Автор нарису більшу частину свого життя мешкає і працює у Харкові, але сучасний стан Мени викликає у нього живий інтерес. Призначення історика, як відомо, вивчати минуле. Тож Олександр Миколайович почав досліджувати історію Мени і району, якою, окрім Юрія Виноградського, Дмитра Калібаби і Володимира Покотила, ніхто серйозно не займався.

У науково-документальному есе відсутні авторські коментарі. Читач має сам не просто читати, а й усвідомлювати, яким було місто за сивої давнини, чим займалися і як жили його мешканці.

Коментарі закриті.