В Україні стартувала громадська інформаційна кампанія «Відчуй культурне розмаїття!» Проект реалізується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за сприяння Американської асоціації юристів та Бюро демократії, прав людини й праці Державного департаменту США.

Як повідомили “Нашому слову” у представництві МОМ, обличчям соціальної реклами, що закликає молодь до відкритості у сприйнятті інших культур та подолання стереотипів, стали майстер спорту міжнародного класу, відомий автомобільний експерт, музикант групи «Індіанаполіс» Олексій Мочанов та лідер гурту «Мандри» Сергій Фоменко (Фома).

«Як музикант я маю можливість подорожувати світом. За кордоном я є іноземцем, гостем, втім завжди маю можливість спілкуватися. Але якщо в країні є расизм, вона закрита для спілкування, обміну інформацією та розвитку. Я ненавиджу нетерпимість, бо вона є причиною багатьох війн у світі. Я – за відкритість та діалог», – каже Сергій Фоменко.

Олексій Мочанов пояснює своє рішення долучитися до громадської кампанії прагненням донести до молоді ідею рівності: «Не всі люди народжуються в однакових умовах, але всі вони рівні».

«Попри зростаюче розуміння того, що мігранти відіграють важливу роль у соціально-економічному розвитку країни перебування та її культурному житті, у багатьох суспільствах поширене негативне ставлення до мігрантів, – зазначає голова представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфред Профазі. – Для формування культури толерантності дуже важливо надіслати правильний меседж українській молоді, яка визначатиме майбутнє суспільства».

«Американська асоціація юристів визнає, що нетерпимості, в усіх її проявах у суспільстві, не можна позбутися за допомогою законів та розпоряджень. Ненависть, расизм та ксенофобія ґрунтуються на зневазі до інших культур, релігій, цінностей та побоюванні розділити владу з іншими групами людей, – зазначає Майкл Лекнер, директор програм в Україні Ініціативи з верховенства права, проекту Американської асоціації юристів (ABA ROLI). – Найкращою зброєю проти зневаги є освіта. Ця просвітницька кампанія є важливим кроком у роз’ясненні громадянам, особливо молоді, що для становлення демократії ми повинні поважати один одного та вітати наші відмінності».

Інформаційна кампанія триває у Києві, Харкові, Дніпропетровську, Одесі та Сімферополі. Вибір міст зумовлений тим, що саме в них найбільш активні право-радикальні угруповання.

Ініціатива Розмаїття – мережа громадських організацій, координованих Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців та Міжнародною організацією з міграції, 2011 року отримала інформацію про 23 напади з підозрою скоєння на ґрунті расової та міжнаціональної нетерпимості. Це втричі більше повідомлень, ніж у 2010 році. Внаслідок цих нападів постраждали 40 осіб, переважно вихідці з країн Африки та Азії, більшість з яких – студенти. Дані моніторингу не є повними та не відображають загальної ситуації в Україні, зокрема тому, що значна частина нападів, скоєних на ґрунті міжнаціональної нетерпимості, залишається поза увагою громадських організації та правоохоронних органів через побоювання жертв повідомляти про те, що з ними сталося.

Мітки:

Коментарі закриті.