tuberТорік у Менському районі було виявлено 36 хворих на туберкульоз. У 2011 році – 27. Померло від туберкульозу у 2012 році дев’ять жителів Менщини.

Про це «Нашому слову» повідомив лікар-епідеміолог Чернігівського міжрайонного управління головного управління Держсанепідслужби у Чернігівській області Петро Войло.

Лікар наголошує, що від хворої людини збудник туберкульозу з краплями слини та мокротиння при кашлі, чханні попадає в повітря, воду, пил, на предмети, де може зберігатися місяцями.

Туберкульозом хворіють сільськогосподарські та дикі тварини, зокрема, корови, свині, птахи. Зараження може трапитися при догляді за хворими тваринами, вживанні м’яса, молока, сметани, сиру, недостатньо оброб­лених термічно.

У профілактиці туберкульозу основним є дотримання охайності, правил особистої гігієни, здорового способу життя, дотримання режиму праці та відпочинку, раціонального харчування. Загартування організму, заняття фізкультурою, спортом робить людину стійкішою до туберкульозної інфекції. Люди, які зловживають алкоголем, палінням, хворіють у декілька разів частіше, ніж ті, хто не має таких звичок.

При наявності навіть незначних скарг на втому, слабість, нездужання, втрату ваги, нічну пітливість, підвищення температури увечері до 37 – 37,2 градуса слід обов’язково звернутися до лікаря.

Раннє виявлення захворювання туберкульозом у дорослих та дітей старше 15 років проводиться флюорографічним обстеженням легенів. А у дітей від чотирьох до 14 років – постановкою туберкулінової проби.

Коментарі закриті.