Електронна звітність: сучасно та вигідноУ 2013 році платники податків Чернігівщини задекларували понад 237 млн грн. доходів, отриманих у вигляді спадщини. Ними сплачено до бюджету майже 8,5 млн грн. податку на доходи фізичних осіб, – повідомили в управлінні доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів у Чернігівській області.

Згідно з нормами Податкового кодексу оподаткуванню підлягають не всі доходи, отримані у вигляді спадщини. Зокрема, спадщина та подарунки оподатковуються за нульовою ставкою, якщо вони отримані від члена сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, батьки та діти), або ж отримані інвалідом І групи чи особою, яка має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування (об’єкти нерухомості, об’єкти рухомого майна, готівка або кошти, що зберігаються на рахунках спадкодавця), чи дитиною-інвалідом (об’єкти нерухомості, об’єкти рухомого майна).

Нагадуємо, що незалежно від ступеня споріднення за ставками 15% (17%) оподатковується будь-який об’єкт спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента і навпаки.

Відповідальними особами за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету є спадкоємці, які отримали спадщину. Спадкоємці-нерезиденти зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини.

ГУ Міндоходів у Чернігівській області звертає увагу осіб, які у 2013 році отримали спадщину, що вони зобов’язані до 1 травня поточного року подати Декларацію про майновий стан і доходи до територіального органу Міндоходів за своїм місцем реєстрації та сплатити податок до 1 серпня.

Від обов’язку подання такої Декларації звільнені спадкоємці-нерезиденти та спадкоємці-резиденти, які сплатили податок до нотаріального оформлення спадщини, та спадкоємці, в яких такі доходи оподатковуються за нульовою ставкою.

Нагадуємо, що платники податків можуть скористатися сервісом електронного декларування. Подача звітності в електронному вигляді позбавляє декларанта необхідності відвідування органів доходів і зборів. Для того, щоб скористатися можливостями сервісу, платникам потрібно мати відповідне програмне забезпечення та електронний цифровий підпис, отримати який можна у відділеннях Акредитованого центру сертифікації ключів Міндоходів безкоштовно.

Коментарі закриті.